Środa, 18 stycznia, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra,   dzisiaj: Dzień Kubusia Puchatka ,   osób online: 23    


01 grudnia 2015

Kazimierz Kuligowski uhonorowany Krzyżem Zwycięstwa

 • Powiększ zdjęcie
 • W czwartek 26 listopada na zamku w Świdwinie podczas plenarnego posiedzenia zarządu wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP uhonorowano Kazimierza Kuligowskiego Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa. Krzyż i dyplom nadano prezesowi darłowskiego koła ZKRP i BWP z okazji 70 rocznicy historycznego zwycięstwa Narodów Sprzymierzonych nad hitlerowskim agresorem,  jako wyraz szacunku za zasługi w dziele wyzwolenia kraju, a także upowszechniania szczytnych tradycji kombatanckich.

  Czytaj więcej...

  26 października 2015

  Zmiana na stanowisku Dowódcy Grupy Lotniczej w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • W piątek, 23 października kmdr por. pil. Cezary Wiatrak przekazał  obowiązki Dowódcy Grupy Lotniczej w Darłowie. Nowym dowódcą grupy został  kmdr por. pil. Wojciech Koliczko. Przekazanie dowództwa odbyło się w obecności Dowódcy 44. Bazy Lotnictwa Morskiego kmdr pil. Andrzeja Szczotki. 

  Czytaj więcej...

  19 października 2015

  50. lecie Lotnictwa Zwalczania Okrętów Podwodnych w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • W sobotę 17 października 2015 na terenie jednostki wojskowej w Darłówku zachodnim w Klubie 44. Bazy Lotnictwa Morskiego odbyło się uroczyste spotkanie członków Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego z okazji jubileuszu 50. lecia Lotnictwa Zwalczania Okrętów Podwodnych w Darłowie.

  Czytaj więcej...

  16 stycznia 2015

  Pożegnanie z mundurem po 40 latach służby w ratownictwie morskim

 • Powiększ zdjęcie

 • Ponad 3300 godzin nalotu, blisko 3000 dyżurów oraz udział w ponad 100 akcjach ratowniczych na morzu to bilans służby st. chor. szt. Juliana Szulca z Darłowskiej Grupy Lotniczej.  17 stycznia obecnie najbardziej doświadczony technik pokładowy śmigłowców ratowniczych Mi-14 żegna się z mundurem.

  Czytaj więcej...

  15 grudnia 2014

  Piloci z Darłowa wykonali kolejny atak torpedowy

 • Powiększ zdjęcie
 • W ubiegłym tygodniu załoga śmigłowca Mi-14PŁ z Darłowskiej Grupy Lotniczej wykonała kolejny w tym roku symulowany atak torpedowy. Ćwiczenie „czternastki” na poligonie morskim w rejonie Półwyspu Helskiego zabezpieczył okręt ratowniczy ORP „Maćko”. Do symulowanego ataku używana jest wersja torpedy MU-90, w której w miejsce głowicy bojowej montowany jest specjalny pływak. Dzięki temu może ona być wielokrotnie wykorzystywana podczas ćwiczeń oraz szkolenia załóg śmigłowców i okrętów.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Tui

  Reklamy  wojsko