Czwartek, 19 lipca, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego ,   osób online: 34    


Statki powietrzne nad Darłowem

Podczas pobytu w Darłowie możemy  zachwycać się widokiem nisko przelatujących  śmigłowców i innych statków powietrznych. Oto niektóre z nich:

Śmigłowiec ratowniczy Mi-14PŁ/R

 • Powiększ zdjęcie

 • Śmigłowiec ratowniczy Mi-14PŁ/R jest przeznaczony do wykonywania zadań poszukiwawczo - ratowniczych nad wodą i lądem, w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych w dzień i w nocy. Maszynę wyposażono w środki ratownicze oraz w dźwig burtowy z wciągarką elektryczną przeznaczoną do podnoszenia lub opuszczania ludzi i ładunków.

  Czytaj więcej...

  Śmigłowiec ZOP Mi-14PŁ

 • Powiększ zdjęcie

 • Śmigłowce Mi-14PŁ przeznaczone są do poszukiwania, śledzenia i zwalczania okrętów podwodnych samodzielnie lub w składzie lotniczo - okrętowych grup poszukiwawczo - uderzeniowych. Mogą również współdziałać z uderzeniowymi okrętami rakietowymi poprzez wykrywanie i wskazywanie celów nawodnych.

  Czytaj więcej...

  Śmigłowiec ratowniczy W-3RM Anakonda

 • Powiększ zdjęcie

 • Pierwsze śmigłowce W-3 w wersji ratowniczej rozpoczęły służbę w lipcu 1992 roku. Były to maszyny o numerach burtowych 0505 i 0506. Obecnie lotnictwo Marynarki Wojennej eksploatuje siedem tego typu maszyn. Najnowsza 0906 weszła na wyposażenie w 2002 roku. „Anakonda” przeznaczona jest do wykonywania zdań poszukiwawczo - ratowniczych nad wodą i lądem, w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych w dzień i w nocy.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //