Wtorek, 17 lipca, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny ,   osób online: 36    


29 października 2014

Ślubowanie w szkole społecznej

 • Powiększ zdjęcie
 • 29 października 2014 r.  w Zespole Szkół Społecznych im.Lotników Morskich STO w Darłowie odbyło się  ślubowanie  uczniów z  klas  pierwszych szkoły podstawowej oraz  gimnazjum.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, Przyjaciel Szkoły o. Czesław, dyrektor ZSS Joanna Tarkowska, przedstawiciele Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 238, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych przedszkoli, rodzice uczniów oraz zaproszeni uczniowie starszych klas.

  Czytaj więcej...

  15 października 2014

  Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie odbyło się 13 października 2014 w nowej hali sportowej. Zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej, uroczyście ślubowali na sztandar, wypowiadając głośno słowa przysięgi, a następnie wszyscy głośno zaśpiewali hymn szkolny.

  Czytaj więcej...

  18 września 2014

  Warsztaty Modelarskie w Miejskim Gimnazjum

 • Powiększ zdjęcie
 • ABC modelarstwa - pod takim hasłem 12 września 2014r. w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie odbyły się warsztaty modelarskie dla modelarzy początkujących, uczniów naszej szkoły. Zajęcia prowadzili doświadczeni modelarze z Torunia, reprezentujący firmę AK Interactive Polska. Modele i klej dostarczyła firma COBI, która jest przedstawicielem znanej firmy Revell. Na zajęciach omówiono techniki obróbki i klejenia oraz przećwiczono to w praktyce. Każdy uczestnik ukończył warsztaty ze sklejonym modelem.

  Czytaj więcej...

  04 czerwca 2014

  Festyn rodzinny 2014 w szkole społecznej

 • Powiększ zdjęcie

 • Tegoroczny Festyn Rodzinny, zorganizowany 30 maja przez naszą Szkołę, dobiegł wprawdzie końca, ale zabawa okazała się pamiętna. Stąd kilka słów gwoli podsumowania. Wachlarz atrakcji, konkurencji sportowych i artystycznych, był jak zwykle szeroki. Zabawa pomyślana była w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich, licznie przybyłych uczestników.

  Czytaj więcej...

  09 maja 2014

  W ZSM powstanie klasa Straży Granicznej

 • Powiększ zdjęcie
 • W dniu 8 maja 2014 roku w Gdańsku podpisane zostało porozumienie o współpracy dydaktycznej między Zespołem Szkół Morskich w Darłowie reprezentowanym przez dyrektora szkoły Magdalenę Miszke, a Morskim Oddziałem Straży Granicznej im. płk Karola Bacza w Gdańsku reprezentowanym przez Komendanta kontradmirała SG Piotra Stockiego. W uroczystości brał także udział Komendant Placówki SG w Darłowie mjr Mikołaj Kaczanowicz.

  Czytaj więcej...

  14 kwietnia 2014

  „Kopciuszek” na darłowskiej scenie

 • Powiększ zdjęcie

 • Kolejny już raz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie wcielili się w role aktorów, piosenkarzy, akompaniatorów oraz scenografów i wystąpili dla darłowskiej publiczności. Liczna widownia, której zdecydowaną część stanowili uczniowie Trójki , miała okazję zobaczyć historię sieroty, zwanej Kopciuszkiem.

  Czytaj więcej...

  21 marca 2014

  Przedszkolaki z Darłowa powitały wiosnę

 • Powiększ zdjęcie
 • W Przedszkolu Nr 2 im. J. Porazińskiej w Darłowie podtrzymywane są tradycje, zwyczaje i obrzędy polskie. Jednym z nich jest obrzęd pożegnania zimy i powitania wiosny, czyli topienie Marzanny. Dzień wcześniej dzieci wraz z nauczycielkami przygotowują słomianą kukłę – symbol zimy, aby w pierwszym dniu wiosny spalić ją nad rzeką i puścić na wodę, aby popłynęła za morze.

  Czytaj więcej...

  06 marca 2014

  Zapisy do Przedszkole nr 2 w Darłowie na rok szkolny 2014/2015

  Informujemy, że do dnia 31.03.2014 roku przyjmujemy do przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat (w wyjątkowych wypadkach przyjmujemy dzieci 2,5 letnie). Karty zapisu oraz dodatkowe informacje można otrzymać w budynku Przedszkola (ul. Królowej Jadwigi 3 wejście od ul. Wieniawskiego) oraz ze strony internetowej: www.przedszkolenr2.darlowo.pl

  Czytaj więcej...

  10 lutego 2014

  Miejskie Przedszkole nr 2 w Darłowie rozpoczęło rekrutację

 • Powiększ zdjęcie

 • Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Darłowie rozpoczęło zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2014/2015 z roczników: 2011, 2010, 2009, 2008 (urodzonych od 01.07.2008 do końca grudnia).  Warto złożyć podanie, ponieważ różnice w opłatach między przedszkolem publicznym a prywatnym są znaczące. 

  Czytaj więcej...

  03 lutego 2014

  Ogromny sukces Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • W poniedziałek 27 styczna Magdalena Miszke dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie odebrała z rąk wojewody zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza i zachodniopomorskiego kuratora oświaty Marii Boreckiej gratulacje z okazji znalezienia się szkoły w gronie najlepszych techników w Polsce.  Jak podkreślił wojewoda uzyskanie wysokiego wyniku w ramach Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzonego przez miesięcznik „Perspektywy” to prestiżowe wyróżnienie będące efektem wspólnego wysiłku uczniów, pedagogów i rodziców.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //