Wtorek, 17 lipca, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny ,   osób online: 50    


Biblioteka fachowa

Biblioteka fachowa mieści się w darłowskim muzeum liczy ponad 6 tysięcy pozycji z zakresu sztuk pięknych, rzemiosła artystycznego, historii powszechnej jak i historii Polski (głównie dziejów Pomorza), archeologii oraz wydawnictw biograficznych, encyklopedycznych i słownikowych. Dla poszukujących swoich korzeni rodowych udostępniamy Herbarz Szlachty Polskiej, Herby Rycerstwa Polskiego i Alfabet Heraldyczny.
Na zawartość biblioteki składaj ą się również poniemieckie opracowania Pomeranii, literatura piękna oraz cenne starodruki przed i po konserwacji.

Działalność biblioteki wspomagają tematyczne czasopisma i katalogi związane z działalnością statutową Muzeum. Kroniki, pamiętniki, prace magisterskie, rękopisy oraz materiały audiowizualne związane z regionem - stanowią zbiory specjalne jako nieodłączny element biblioteki fachowej Muzeum.
Dział Oświatowy prowadzi bibliotekę fachową, przygotowuje dokumentację foto - i faktograficzną ziemi darłowskiej, jej historii oraz wydarzeń na Zamku i w powiecie sławieńskim. Organizuje i koordynuje imprezy jakie odbywają się w Zamku, obsługę zwiedzających poprzez przewodnictwo i informację, współorganizuje i dokumentuje wystawy czasowe, popularyzuje Muzeum i ziemię sławieńską w mediach, informuje na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych i artystycznych.

Pracownicy merytoryczni działu prowadzą lekcje biblioteczne i muzealne, które “naocznie” pozwalają przybliżyć uczniom dawne epoki, barwne losy mieszkańców Zamku, poznać historię swojego regionu, jego zabytki oraz tajniki sztuk pięknych. Za uczestnictwo w lekcji przewidziano odpłatność – 2zł od ucznia.
Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Oświatowego pod nr tel. (094) 3142351 w.7 na tydzień przed planowaną lekcją.


Dane kontaktowe:
Muzeum Zamek Książąt Pomorskich
ul. Zamkowa 4
76-150 Darłowo
tel. 94 314 23 51
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

żródło: muzeumdarlowo.pl
Polecamy

Reklamy//