Niedziela, 24 czerwca, imieniny: Danuty, Jana, Janiny ,   osób online: 32    


Leszek Walkiewicz - Tropicielem wokół globu w latach 1984-1986

Opublikowano: 03 września 2017    

 • Powiększ zdjęcie

 • Zapraszamy do Szczecina na spotkanie z autorem książki "TROPICIELEM WOKÓŁ GLOBU" 1984-1986, Leszkiem Walkiewiczem z Darłowa. Spotkanie, bogate we wspomnienia z przygotowań do wyprawy, relacje z miejsc, portów i przystani, do których Tropiciel zawijał oraz opowieści o niezwykłych, często niebezpiecznych zdarzeniach podczas trwania rejsu wzbogaci prezentacja zdjęć z podróży, przygotowana przez p. Leszka Walkiewicza.  Leszek Walkiewicz: dziennikarz, żeglarz, podróżnik, historyk regionu, przewodnik turystyczny
  Nasz Gość jest absolwentem Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Odwiedził blisko 100 krajów. Od roku 1971 mieszka i pracuje w Darłowie. W latach 1984-1986 odbył podróż jachtem wokół globu. Autor książek: „Eryk Pomorski”, „Z dziejów portu nad Wieprzą”, „Tropicielem wokół globu” „Tajemnice militarne ziemi darłowskiej”, „Siedem wieków herbu Darłowa” „Kronika ziemi darłowskiej”, Almanach darłowskich organizacji pozarządowych”, współautor „Zarysu dziejów Darłowa”, albumu „Darłowo w starej fotografii”, pod jego redakcją wydano Utwory poetyckie o Darłowie oraz ukazują się Darłowskie Zeszyty Naukowe. Od ponad 20 lat jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej. Redaktor gazet: „Wiadomości Darłowskie” i Echo Darłowa oraz rzecznik burmistrza miasta Darłowo. Jego informacje, artykuły i zdjęcia ukazują się m.in. w „Głosie Koszalińskim”, „Obserwatorze Lokalnym”. 

  22 maja 2015- W Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie odbyła się premiera nowej książki Leszka Walkiewicza „Tropicielem" wokół globu” w latach 1984-1986, wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej. Autor zawarł na 572 stronach swoje wspomnienia z przygotowań i samego rejsu jachtem dookoła świata. Publikacja z tego unikalnego z rejsu została zilustrowana 458 fotografiami czarno- białymi, 189 zdjęciami kolorowymi oraz 41 mapkami. Ukazują one piękno i różnorodność otaczającego nas świata. Rejs dookoła świata rozpoczęto 16 października 1984. w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Po 627 dniach żeglugi harcerska wyprawa wokół globu dobiegła końca w Kołobrzegu. Przepłynięto pod żaglami 33840 mil morskich odwiedzając 45 wysp, 16 mórz, 3 oceany, 85 portów i kotwicowisk. Rejs zakończono 5 lipca 1986 w Kołobrzegu. Wokółziemska wyprawa żeglarska została uznana za rejs roku 1986 i uzyskała w Gdańskim Ratuszu Nagrodę Srebrny Sekstant. W czasie promocji w Szczecinie Leszek Walkiewicz zaprezentuje na ekranie slajdy z rejsu wraz z ciekawymi wspomnieniami i komentarzem z wydarzeń i odwiedzonych miejsc.

  Zainteresowanych zakupem książki " Tropicielem wokół globu", opatrzonej wytworną pieczęcią, informujemy, że będzie taka możliwość po spotkaniu wraz z autografem autora. Cena egzemplarza 40 zł. ( Ilość egzemplarzy bardzo ograniczona).

  19.10.2017 godz. 17:00 - 19:00
  ProMedia, 54 fila MBP w Szczecinie, ul. Wojska Polskiego 2.


  Organizatorzy:
  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej
  Fundacja Ścieżkami Pomorza
  Wspierają wydarzenie:
  Informacyjno-turystycznny portal darlowo.info
  Fundacja Rozwoju Regionalnego BIELIK
  zp.pl Zachodniopomorskie

  Polecamy

  Reklamy  //