Infekcje dróg moczowych co warto wiedzieć o naturalnych terapiach?

Infekcje dróg moczowych to przypadłość, która najczęściej dotyczy pęcherza i cewki moczowej. Stan zapalny może dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ale przedstawicielki płci pięknej chorują zdecydowanie częściej. W walce z chorym pęcherzem najczęściej wykorzystywane są chemioterapeutyki, ale możesz też sięgnąć po naturalne metody.

Jakie domowe sposoby pomagają na chory pęcherz?

Zapalenia pęcherza najczęściej wywołują bakterie należące do rodziny Escherichia coli, które zwalcza się przede wszystkim chemioterapeutykami. Dodatkowo możesz sięgnąć po domowe sposoby, które pomogą szybciej pozbyć się przykrych dolegliwości, takich jak na przykład pieczenie podczas oddawania moczu. W wypłukaniu bakterii z dróg moczowych pomoże Ci herbatka lub sok z żurawiny. Możesz też sięgnąć po dostępne w każdej aptece kapsułki zawierające ekstrakt z tych owoców. W czasie zapalenia pęcherza możesz włączyć do swojej diety olej lniany i kokosowy. Ten pierwszy - działając ochronnie na układ moczowy - znacznie skraca czas infekcji, drugi zaś ma dużą zawartość kwasu laurynowego i wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne. Jeśli cierpisz na częste infekcje dróg moczowych i chcesz korzystać z naturalnych metod ich leczenia, sięgnij po czopki propolisowe dopochwowe. Dzięki swojej formule, czopki w krótkim czasie wnikają w błony śluzowe, dlatego są w stanie szybko poradzić sobie z chorobotwórczą bakterią i pokonać pieczenie, świąd oraz dyskomfort odczuwany podczas oddawania moczu.

Jakie właściwości mają czopki propolisowe dopochwowe?

Wytwarzany przez pszczoły propolis w już w temperaturze trzydziestu stopni Celsjusza staje się mocno plastyczny, a gdy jest ona jeszcze wyższa, upłynnia się. Pod wpływem temperatury ciała czopki zmiękną albo rozpuszczą się w błonach śluzowych – dzięki temu substancje, które zawierają, zostaną wchłonięte do krwiobiegu, będą też działać miejscowo. Propolis zwany także kitem pszczelim zawiera takie substancje, jak między innymi witaminy A, C, D, E i z grupy B, cynk, miedź, mangan, fosfor, selen, żelazo, flawonoidy, kwasy fenolowe i terpenoidy. Dzięki obecności tych i innych związków (wszystkich substancji w składzie propolisu jest ponad trzysta), czopki propolisowe dopochwowe zwalczają nie tylko bakterie, ale także grzyby i wirusy. Możesz je stosować wspomagająco w leczeniu infekcji dróg moczowych, a jeśli cierpisz na nawracające infekcje pęcherza moczowego, możesz stosować je także profilaktycznie. Sprawdzą się także przy nadżerce macicy i w stanach zapalnych pochwy.