Ładowarki kołowe którą wybrać?

Czasy, w których żyjemy, dostarczają nam obfitych możliwości wyboru sprzętu. To dar, jeśli chodzi o możliwości oraz przekleństwo w kwestii decyzji zakupowej, biorąc pod uwagę ilość opcji do wyboru. Jest mnóstwo firm produkujących ładowarki kołowe. Od sprzętów zza Niemieckiej granicy po polskie ładowarki kołowe. Różnią się one poszczególnymi parametrami oraz rozmiarami. Można znaleźć małe ładowarki kołowe oraz duże i bardziej wydajne maszyny. Sprawdźmy jakie zastosowanie mają poszczególne segmenty tego typu sprzętów oraz rozważmy kilka przykładowych modeli rekomendowanych przez zadowolonych użytkowników.

Mini ładowarki kołowe

Małe rozmiary mają wiele zalet. Sprzęty tych gabarytów szczycą się większą zwinnością, dzięki czemu dobrze czują się w wąskich alejkach czy mniejszych działkach. Stosowane są głównie przy mniejszych pracach budowlanych lub prywatnych gospodarstwach rolnych. 

 

Jednym z modeli godnych rekomendacji jest mini ładowarka kołowa 1001 WACKER NEUSON. Mimo małych rozmiarów posiada opcję podwyższonego zsypu do 1,56 metra, który przekracza standardowe wysokości tego typu małych ładowarek kołowych. Jest w stanie udźwignąć jedną tonę jednorazowo. Rzadko zdarza się, żeby potrzeby były większe w przypadku maszyn tych rozmiarów. Każde z czterech kół posiada niezależny napęd. Moc jest rozkładana w taki sposób, że niezależnie od nierówności terenu, maszyna nie traci trakcji.

 

Kolejnym modelem do polecenia jest ładowarka kołowa WL20 2,2 t WACKER. Podobnie, jak model opisany powyżej, posiada system wysokiego zsypu. Ta ładowarka kołowa ma jednak sporo większą moc 32 KM, co czyni ją nieco bardziej wydajną. Również szybciej się porusza. Maksymalna prędkość to 30 km/h. Mimo małych rozmiarów ładowarka kołowa używana jest nawet przy większych pracach budowlanych ze względu na stosunkowo duży udźwig oraz dużą zwrotność. Takie mniejsze ładowarki uniwersalne doskonale uzupełniają pracę gigantycznych koparek.

Ładowarki kołowe teleskopowe

Ten rodzaj ładowarek uniwersalnych charakteryzuje się długim wysięgnikiem mogącym rozładowywać i załadowywać na dużej wysokości. Pułap wysokości pracy może sięgać od kilku, do kilkunastu metrów w przypadku maszyn dużego kalibru.

 

Optymalnym rozwiązaniem w przypadku mini ładowarki kołowej teleskopowej jest model Dieci Mini Agri 26.6 o dużej mocy 54,6 kW. Maksymalna wysokość podnoszenia to aż 5,78 metrów. Zastosowanie znajduje głównie w pracach na gospodarstwach rolnych. Udźwig maksymalny 2,6 tony sprawia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Maksymalna prędkość 30 km/h sprawia, że praca jest bardzo wydajna. Na powierzchniach rolniczych większa prędkość maszyny to jej zdecydowany atut, gdyż przewożenie z miejsca na miejsce często sięga nie kilku, a kilkudziesięciu metrów do przejechania

Polskie Ładowarki kołowe – czy warto?

Zaraz po rozeznaniu rodzaju ładowarki pojawia się pytanie o producenta. Czy polskie ładowarki kołowe są w stanie dorównać, a może i przebić jakość sprzętów pochodzących z Niemiec czy USA? Okazuje się, że w kwestii tego typu maszyn nie jesteśmy gorsi. Obecnie przoduje firma Tur Poland z zadziwiająco krótkim stażem. Maszyna samojezdna sawoje początki szacuje na 2015 rok. Charakteryzuje się prostotą i niską awaryjnością.

 

Takim modelem jest N500. Maszyna samojezdna stworzona została z myślą o rolnikach. Mini ładowarka kołowa zaprojektowana do przewożenia kiszonki, palet, jak również odśnieżania terenu w sezonie zimowym. Szczyci się również niskimi kosztami eksploatacji. Poza prostą budową i małą awaryjnością potrafi pracować w trybie ekonomicznym. Spalanie mini ładowarki kołowej to nie więcej niż 3,5l/godzinę pracy. To bardzo dobry wynik! Dodatkowo sprzęt można wzbogacić o wiele dodatków np.

 

-łyżkę z chwytakiem zębowym

-pług hydrauliczny

-widły 

-wiertnicę

-młot hydrauliczny

-hak holowniczy

 

Wśród tak bogatej oferty na rynku Polskim i zagranicznym warto zastanowić się nad zastosowaniem sprzętu, a następnie skontaktować się ze specjalistą w branży budowlanej. Jednym z liderów tego rynku  jest sklep Artbud. Pomoże ci w skontaktowaniu się z odpowiednim specjalistą, który doradzi przez pryzmat 30-letniego doświadczenia.