Na czym polega zastrzyk dla alkoholika?

Esperal - zaszycie alkoholika jako sposób na kompleksowe leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu przy wykorzystywaniu terapii grupowych to bardzo czasochłonny proces. Jednak z pomocą przychodzi nam farmakologia, która ma w swojej ofercie rozwiązane zwane wszywką alkoholową bądź zabieg implantacji esperalu. To zamiennie stosowane nazwy. Wszycie esperalu to bardzo popularny i skuteczny sposób na walkę z chorobą alkoholową.


– Co to jest wszywka alkoholowa?
– Implantacja wszywki alkoholowej – jak przygotować się do zabiegu?
– Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?
– Wszywki alkoholowe – przeciwwskazania.
– Komu zalecamy wszycie esperalu?
– Jakie są zalecenia lekarskie po wykonaniu zabiegu wszycia esperalu?
– Dlaczego leczenie choroby alkoholowej z użyciem esperalu cieszy się taką popularnością?
– Wszywka alkoholowa Wrocław – gdzie wykonać zabieg?
To tematy, które przybliżymy Ci w tym artykule. Jeśli chcesz pozyskać jeszcze więcej wiedzy na temat
zastrzyk dla alkoholika- zapraszamy na naszą stronę.

Co to jest wszywka alkoholowa?

Esperal to substancja blokująca enzym dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Więc wszywka alkoholowa blokuje rozkład alkoholu w organizmie. W wyniku takiej blokady w ciele gromadzi się aldehyd octowy. To substancja, która naturalnie jest przekształcana w nieszkodliwą postać, dzięki czemu nie wywołuje nieprzyjemnych skutków ubocznych. Wspomniane nieprzyjemne skutki uboczne nagromadzenia się aldehydu octowego w organizmie to przede wszystkim:
– wymioty,
– zawroty głowy,
– nadmierne pocenie się,
– pokrzywka,
– zaczerwienienie twarzy,
– kołatanie serca,
– nasilenie się lęków, na przykład strachu przed śmiercią.
I właśnie takie dolegliwości czekają osoby, które postanowiły spożyć alkohol, posiadając wszywkę alkoholową. Lista obejmuje standardowe skutki uboczne. W skrajnych przypadkach odnotowywano drgawki czy nawet zawały serca.
Teraz już wiesz, skąd się bierze skuteczność implantacji wszywki alkoholowej. Wspomniane dolegliwości mogą trwać od 4 do 10 godzin – to skutecznie odstrasza pacjentów od spożycia alkoholu.

Implantacja wszywki alkoholowej – jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wszywki alkoholowej esperal nie poprzedza duże przygotowanie. Właściwie należy pamiętać o jednym. Na 24h przed samym zabiegiem pacjentowi zabrania się spożywania alkoholu. To wszystko. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zadbać, żeby w ciele pacjenta nie znajdował się nawet mililitr alkoholu. Co jeśli pacjent się nie zastosuje? Przede wszystkim powinien otwarcie powiedzieć o tym lekarzowi. W przeciwnym razie – jeśli zabieg dojdzie do skutku – operacja będzie niebezpieczna dla jego zdrowia, w skrajnych przypadkach życia.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Wbrew pozorom implantacja wszywki alkoholowej esperal to nieskomplikowany zabieg. Operację poprzedza wywiad lekarski. Pytania lekarza dotyczą przede wszystkim alergii, aktywnych chorób i przyjmowanych leków. Na podstawie wywiadu lekarz decyduje o możliwości wykonania zabiegu. Oczywiście lekarz uwzględnia również stan zdrowia pacjenta. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przed rozpoczęciem pacjentowi jest podawane znieczulenie miejscowe. Także pacjent nie odczuwa zabiegu implantacji esperalu, ponieważ zabieg zaszycia alkoholowego przebiega w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu lekarz zaszywa lek disulfiram podpowięziowo w okolicach pośladków, ewentualnie w okolicach pleców bądź łopatek – o tym decyduje lekarz. Całość trwa około 30 minut.

Wszywki alkoholowe – przeciwwskazania

Jak wszystko tak również lek esperal ma swoje przeciwwskazania. Jakie?
– zaburzenia psychiczne,
– choroby serca (choroby układu ciśnienia, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca),
– stan nietrzeźwości (wykrycie alkoholu w krwi pacjenta przed zabiegiem),
– nadwrażliwość na esperal,
– zapalenie nerwu wzrokowego.
Jeśli u pacjenta nie występują wylistowane przeciwwskazania – leczenie alkoholizmu za pomocą wszycia esperalu to dla niego świetne rozwiązanie.

Komu zalecamy wszycie esperalu?

Wyłączając osoby, które nie mogą rozpocząć leczenia choroby alkoholowej za pomocą esperalu ze względu na przeciwwskazania – polecamy to każdej osobie, która chcę poddać się leczeniu choroby alkoholowej.

Jakie są zalecenia lekarskie po wykonaniu zabiegu wszycia esperalu?

Po zabiegu zaszycia alkoholowego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Zalecenie jest właściwie jedno. Absolutny zakaz picia alkoholu. Kiedy pacjent zdecyduje się na spożycie alkoholu – czekają go opisane wyżej dolegliwości. Spożywanie alkoholu po zabiegu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Podsumowując – zachowanie abstynencji to podstawa. Pacjent powinien zapomnieć o możliwości spożyciu alkoholu.

Dlaczego leczenie choroby alkoholowej z użyciem esperalu cieszy się taką popularnością?

Ponieważ esperal wszywany to skuteczna forma leczenia alkoholizmu. Skuteczność wynika ze względu na działanie esperalu – przez około rok od zabiegu organizm pacjenta stworzy mu wiele nieprzyjemności w razie spożycia alkoholu. W taki sposób działa esperal. Do skuteczności tego rozwiązania w leczeniu alkoholizmu dołączmy dosyć atrakcyjną cenę. Ile kosztuje esperal? Implantacja esperalu to koszt w okolicach 800 zł.

Wszywka alkoholowa Wrocław – gdzie wykonać zabieg?

Gdzie dokonać zabiegu wszycia esperalu we Wrocławiu? AlkoTherapy to sieć przychodni leczenia alkoholizmu. Implantacje wszywki alkoholowej to nasza specjalność. Pomóż bliskiej osobie wyleczyć chorobę alkoholową. Skontaktuj się z nami. Jeśli esperal we Wrocławiu – to koniecznie w naszej przychodni.