Darłowo: coraz częściej pożyczamy w sieci



Sieć, tyle że nie rybacka, ale internetowa, może być doskonałym narzędziem do poszukiwania atrakcyjnych pożyczek, udzielanych przez rzetelne firmy pożyczkowe.

 




Tradycja „nakazuje” udać się do rzeczywistej siedziby banku czy innej instytucji finansowej, tam porozmawiać o ofercie pożyczkowej i dopytać doradcę o wszelkie szczegóły. Tyle tylko, że nie zawsze mamy możliwość by dotrzeć do tradycyjnej placówki (np. z powodu choroby) albo czas na odwiedzenie kilku firm by poznać ich propozycje, przeanalizować je i dopiero potem podjąć spokojnie decyzję.

 

Bywają też sytuacje, że wydatek pojawia się nagle, zupełnie nieoczekiwanie i musimy zdobyć pieniądze w bardzo krótkim czasie. Złośliwość losu sprawia, że często w takich przypadkach akurat nikt z rodziny ani znajomych nie może nas poratować potrzebną sumą.

 

Wówczas nie ma wyjścia - trzeba skorzystać ze zdobyczy współczesnej techniki, posurfować po sieci internetowej i właśnie tam poszukać najkorzystniejszej oferty pożyczki. Od pewnego czasu nie trzeba nawet odwiedzać witryn internetowych poszczególnych firm pożyczkowych. Czas poszukiwań skracają i niezmiernie je ułatwiają internetowe porównywarki ofert pożyczkowych. Pożyczki online nie są już dziś czymś nadzwyczajnym, jakąś ekstrawagancją dostępną tylko dla wtajemniczonych. Może z nich skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu, także w telefonie komórkowym czy tablecie.

 

Możliwości prawne

Jest to możliwe, bo są precyzyjne regulacje prawne dotyczące możliwości zawierania umów na odległość (czyli właśnie przez Internet), a także przepisy określające zasady odstępowania od takich umów. Zgodnie z tymi ostatnimi, od umowy zawartej drogą elektroniczną na odległość można odstąpić w ciągu 14 dni. Jest to przepis ważniejszy niż zapisy w regulaminach poszczególnych firm. Jeśli któraś z nich nie dopuszcza odstąpienia od umowy, to robi to wbrew prawu i taki zapis nie rodzi skutków prawnych, firma nie może się na niego powoływać.

 

Dzięki unormowaniom prawnym pożyczki online są nie tylko legalne, ale i bezpieczne. Wystarczy poznać kilka prostych zasad, by swobodnie korzystać z tych udogodnień.

 

Swoboda działania

Dla tych, którzy nie korzystali dotąd z pożyczek online lub nie są biegli w obsłudze komputera, zaciągnięcie pożyczki przez Internet może wydawać się trudne, wymagające korzystania ze skomplikowanych programów. Nic bardziej mylnego. Sam proces zawarcia umowy pożyczki w sieci internetowej nie jest skomplikowany. Podobnie jak przy tradycyjnej formie zaciągania pożyczki, wystarczy wskazać ile chcemy pożyczyć pieniędzy, jak długo chcemy spłacać dług, przejść weryfikację i zaakceptować regulamin świadczenia usług przez portal pożyczkowy oraz umowę pożyczki. Duże, działające z rozmachem firmy pożyczkowe, mają swoje konta w wielu bankach, co sprawia, że pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie dosłownie w ciągu kilku minut, bez konieczności oczekiwania na sesje rozliczeń międzybankowych.

 

Procedurę zaciągania pożyczek przez Internet i możliwe pytania, na jakie trzeba będzie odpowiedzieć oraz przebieg procedury weryfikacyjnej szczegółowo opisano w artykule „Chwilówki – kilka kroków do szybkiej gotówki” na portalu SowaFinansowa.pl, na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/chwilowka-kilka-krokow-szybkiej-gotowki/ .