Środa, 23 maja, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty ,   osób online: 52    


Wycieczka do schroniska zwierząt w Koszalinie

Opublikowano: 22 listopada 2013    

 • Powiększ zdjęcie

 • Dnia 21.11.2013r. wybrani uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie pojechali do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.   „Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę”.  Już od najmłodszych lat uczymy miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Staramy się w nich zaszczepić jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Uczymy ich przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest schronisko. Dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy w tym roku zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało nam się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zrozumienie.

  W schronisku powitała nas pani, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu schroniska, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje ,o tym ,że zwierzęta to nie są zabawki, które jak się znudzą można z nich zrezygnować. Zwierzęta to istoty żywe, które czują i bardzo przeżywają rozstanie ze swoim właścicielem. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Następnie spacerowaliśmy wzdłuż boksów, widzieliśmy wiele smutnych wpatrzonych w nas psiaków. Niektóre siedziały cichutko, inne głośnym szczekaniem obwieszczały swoją obecność. W pomieszczeniu dla kotów było nieco spokojniej. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. 

  Zachęcamy wszystkich do pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do zwierząt i pokazać im, jak wiele zależy od naszej życzliwości.

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 •  
  Patrycja Lipińska-Karewicz
  Polecamy

  Reklamy  //