Czwartek, 19 lipca, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego ,   osób online: 50    


29 października 2014

Ślubowanie w szkole społecznej

 • Powiększ zdjęcie
 • 29 października 2014 r.  w Zespole Szkół Społecznych im.Lotników Morskich STO w Darłowie odbyło się  ślubowanie  uczniów z  klas  pierwszych szkoły podstawowej oraz  gimnazjum.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, Przyjaciel Szkoły o. Czesław, dyrektor ZSS Joanna Tarkowska, przedstawiciele Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 238, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych przedszkoli, rodzice uczniów oraz zaproszeni uczniowie starszych klas.

  Czytaj więcej...

  04 czerwca 2014

  Festyn rodzinny 2014 w szkole społecznej

 • Powiększ zdjęcie

 • Tegoroczny Festyn Rodzinny, zorganizowany 30 maja przez naszą Szkołę, dobiegł wprawdzie końca, ale zabawa okazała się pamiętna. Stąd kilka słów gwoli podsumowania. Wachlarz atrakcji, konkurencji sportowych i artystycznych, był jak zwykle szeroki. Zabawa pomyślana była w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich, licznie przybyłych uczestników.

  Czytaj więcej...

  30 stycznia 2014

  Lekcja otwarta w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Dnia 29 stycznia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w kl. IIb sp. Zajęcia otwarte poprowadziła pani Marzenna Starzyńska, a było to było podsumowanie zajęć „Ratujemy i uczymy ratować”. Przez pół roku uczniowie uczyli się udzielać pierwszej pomocy, poznali techniki sprawdzania przytomności –sprawdzania tętna oraz oddechu. Wiedzą jak ustawić poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej. Potrafią na fantomie wykonać oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. 

  Czytaj więcej...

  11 grudnia 2013

  Mikołajki w Darłówku

 • Powiększ zdjęcie
 • I w tym roku tradycji mikołajkowej w naszej szkole ( Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w darlowie) stało się zadość, choć z lekkim opóźnieniem. Powodem był orkan Ksawery, który przeszkodził w piątkowej imprezie. Bez prądu ozdoby nie prezentowały się w pełnej krasie. Jednakże już w poniedziałek - zaszumiało, zatrzeszczało i prąd popłynął - rozweselając wszystkich klimatem świątecznym.

  Czytaj więcej...

  27 listopada 2013

  Uczniowie szkoły społecznej na warsztatach językowych w Anglii

 • Powiększ zdjęcie

 • Dnia 25.października 14 uczniów Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie miało możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych, które odbywały się w Anglii. Zajęcia te były zainicjowane przez szkołę językową PROJECT II Nauczanie Języków Obcych z Katowic.

  Czytaj więcej...

  24 listopada 2013

  Ślubowanie w szkole społecznej w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • „Już od 2 września jesteście uczniami naszej szkoły, ale tak naprawdę to dziś staniecie się pełnoprawnymi uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych im.Lotników Morskich STO w Darłowie. Z przyjemnością pasuję Was na Uczniów i przyjmę w poczet naszej Szkolnej Rodziny”.

  Czytaj więcej...

  22 listopada 2013

  Wycieczka do schroniska zwierząt w Koszalinie

 • Powiększ zdjęcie

 • Dnia 21.11.2013r. wybrani uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie pojechali do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.   „Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę”.

  Czytaj więcej...

  22 listopada 2013

  I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno tańca”

 • Powiększ zdjęcie

 • W dniu 21 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Społecznych w Darłowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Piękno tańca". Zaproszonych gości powitała Pani dyrektor mgr Joanna Tarkowska, która podziękowała nie tylko uczestnikom konkursu (małym artystom) ale również nauczycielom, za ich zaangażowanie i wkład własny.

  Czytaj więcej...

  03 listopada 2013

  Uczeń Ratownik- projekt edukacyjny Falck Medycyna w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Darłówku

 • Powiększ zdjęcie

 • Wypadek w szkole! – zaczęli szeptać przechodnie, gdy pod Społeczną Szkołę Podstawową STO w Darłówku podjechała karetka pogotowia z Wejherowa. Na szczęście informacja nie była prawdziwa. 5 ratowników medycznych 31. października zjawiło się w naszej szkole, ale tym razem nie by udzielać pomocy, a po to, by tej pierwszej pomocy nauczyć.

  Czytaj więcej...

  31 października 2013

  Wycieczka do fabryki zabawek i ozdób choinkowych w Koszalinie

 • Powiększ zdjęcie

 • Dnia 29.10.2013r. uczniowie kl.Ia Społecznej Szkoły Podstawowej STO wraz z grupą dzieci z przedszkola „Promyczek” uczestniczyły w wycieczce do fabryki zabawek oraz do fabryki bombek w Koszalinie. Celem wycieczki było zwiedzanie i poznanie miejsc związane z pracą i zabawą oraz nauka szacunku dla ciężkiej pracy ludzi.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //