Wtorek, 17 lipca, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny ,   osób online: 78    


Placówki kulturalne

Poniżej przedstawiamy działające na terenie Darłowa obiekty kulturalne.

Muzeum Darłowo

Muzeum mieści się w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. W odrestaurowanej sali rycerskiej, zwanej również kaplicą zamkową, urządzono ekspozycję pomorskiej sztuki sakralnej. Na szczególną uwagę zasługuje ambona ufundowana przez księżnę Elżbietę, wdowę po Bogusławie XIV. W sali na I piętrze łącznika (niegdyś pomieszczenie mieszkalne) wystawione są osiemnasto- i dziewiętnastowieczne zabytki pomorskiej sztuki ludowej.

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna im. A.Osieckiej w Darłowie


Miejska Biblioteka Publiczna w Darłowie im. Agnieszki Osieckiej jest samorządową jednostką organizacyją działającą w formie samodzielnej instytucji kultury, dla której organizatorem jest Gmina Miasto Darłowo.
Biblioteka posiada osobowość prawną i jest wpisana do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Burmistrza Miasta Darłowo.

Czytaj więcej...

Biblioteka fachowa

Biblioteka fachowa mieści się w darłowskim muzeum liczy ponad 6 tysięcy pozycji z zakresu sztuk pięknych, rzemiosła artystycznego, historii powszechnej jak i historii Polski (głównie dziejów Pomorza), archeologii oraz wydawnictw biograficznych, encyklopedycznych i słownikowych. Dla poszukujących swoich korzeni rodowych udostępniamy Herbarz Szlachty Polskiej, Herby Rycerstwa Polskiego i Alfabet Heraldyczny.
Na zawartość biblioteki składaj ą się również poniemieckie opracowania Pomeranii, literatura piękna oraz cenne starodruki przed i po konserwacji.

Czytaj więcej...

Darłowski Ośrodek Kultury oraz Kino "Bajka"


Darłowski Ośrodek Kultury w Darłowie jest instytucją kultury działającą na zasadach określonych w ustawie z dnia 25 października 1991r. O organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (tj. Z 1997 r. Dz. U. Nr 110, poz. 721 z późn. zm.)

Czytaj więcej...Polecamy

Reklamy//