Sobota, 18 sierpnia, imieniny: Bogusława, Bronisława ,   osób online: 17    


706 LAT DARŁOWA - czyli Dni Darłowa 2018

Opublikowano: 11 maja 2018    

 • Powiększ zdjęcie
 • Przed nami Dni Darłowa czyli Urodziny Miasta. Od roku 1312 czyli drugiej lokacji miasta mija 706 lat. Z tej okazji w Darłowie odbędzie się kilka, wartych uwagi wydarzeń, które już dziś polecamy i zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania. A co zaplanowali organizatorzy z tej okazji? PrzedStartem a zarazem dobrą rozgrzewką i wbiegiem z impetem na urodzinową fetę będzie bez wątpienia IV Bieg Króla Eryka, który odbędzie się 12 maja. Start i meta tej biegowej imprezy to Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.  

   

  Ponadto dwa ambitne wydarzenia muzyczne. Pierwsze na początek świętowania, czyli 18 maja zapraszamy do Bagatelli, gdzie po raz kolejny zagra cykliczny Pociąg do Jazzu. Fala Kultury tym razem zaprasza na koncert wybitnego trio w składzie: Gorelik, Pospieszalski i Elnatan. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Na zakończenie obchodów tegorocznych Dni Darłowa - koncert niedzielny (20 maja). To już tradycja miejskich obchodów urodzinowych, że na zakończenie organizatorzy szykują wyjątkowy koncert z klimatem w żeńskim wydaniu. Wśród dotychczasowych gwiazd - tych właśnie koncertów, gościliśmy w Darłowie już takie sławy jak: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Olga Bończyk czy Ewa Błaszczyk. A kto na 706 urodziny zaśpiewa miastu i jego mieszkańcom? Tym razem usłyszymy Kasię Cerekwicką. Koncert odbędzie się 20 maja w Kościele Mariackim o godz. 19:00. Wydarzenie to jest wydarzeniem bezpłatnym. Tyle muzycznie ale to oczywiście nie wszystko. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, 18 maja zaprasza nas na kolejną edycję familijnego festynu pod nazwą Grunt to Rodzinka (godz. 14:00 - 18:00). Również tego dnia spotkamy się z autorem książki „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margarete" - Janem Wołuckim. 19 maja - w sobotę Kino Bajka zaprasza na wyjątkowy wieczór z darłowską produkcją filmową czyli „Darłowo na ekranie". Wspomnienia zarejestrowanych materiałów filmowych, teledysków o Darłowie, Darłowiakach i w Darłowie - o której? Zaczynamy o 17:00 - wstęp wolny. Również w sobotę Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie zaprasza na coroczną ogólnopolską Noc Muzeów. W tym roku w klimacie PRL. A w niedzielę, ostatniego dnia świętowania czyli 20 maja w samo południe rozpocznie się to co lubimy wszyscy czyli Pchli Targ połączony z otwartą sceną DOK'u. 

  Gdzie? - Wyspa Łososiowa. Tam również tego dnia rozpocznie się barwny korowód będący zaproszeniem na premierę musicalu „Piotruś Pan", którą przygotowało i przedstawi Studio Taneczno - Wokalne Revoltade. Premiera o godzinie  15:30 i 17:30 - w Kinie Bajka. 

  Zatem rośnij miasto w siłę ... bądź dumą i chlubą jego mieszkańców. Kolejnych stu lat z nami - DARŁOWO! 

   

   

  Biegiem rozpoczniemy obchody urodzin miasta króla Danii, Norwegii i Szwecji - Darłowa. Mija bowiem 706 lat od drugiej lokacji miasta, która miała miejsce w 1312 roku. Jej najsłynniejszym mieszkańcem, zwanym przez niektórych Ostaniem Wikingiem na Bałtyku był Eryk Pomorski i jego biegiem, IV Biegiem Króla Eryka rozpoczniemy świętowanie urodzin Darłowa. Wiwat Król, Wiwat Darłowo!!!

   

   

  DNI DARŁOWA 2018 

  706 Urodziny Miasta Króla Eryka 

   

  12 maja - IV Bieg Króla Eryka. Start i meta - Zamek w Darłowie (ul. Zamkowa 4). Start - 12:30. Dystans 10 km.

  18-20 maja: Dni Darłowa. 706 Urodziny Miasta Króla Eryka. 

  18 maja -Grunt to Rodzinka. Festyn rodzinny Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Godz. 14:00 - 18:00.

  18 maja -Dima Gorelik, Franciszek Pospieszalski, Shachar Elnatan: Pociąg do Jazzu - koncert na urodziny Miasta Darłowa. Jazz Club Bagatella - godz. 20:00. Bilety 25 PLN. 

  18 maja -Spotkanie autorskie z Janem Wołuckim: autorem książki „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margarete". Darłowo - Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie. Godz. 17:00. 

  19 maja -Darłowo na ekranie. Pokaz darłowskich filmów i teledysków. Darłowo - Kino Bajka, godz. 17:00. Wstęp wolny. 

  19 maja -Noc Muzeów na Zamku w Darłowie. Klimat PRL. 

  20 maja -Pchli Targ. Wyspa Łososiowa. Start 12:00.

  20 maja -Indiański Korowód. Start 12:30. Wyspa Łososiowa.  Trasa: Wyspa Łososiowa - M.C. Skłodowskiej - Podzamcze - Powstańców Warszawskich - Wenedów - Morska - do Kina Bajka. Przemarsz aktorów i twórców musicalu połączony z promocją widowiska pt.: „Piotruś Pan". 

  20 maja -Musical „Piotruś Pan". Darłowo - Kino Bajka. Godz. 15:30 i 17:30. PREMIERA!

  20 maja -Koncert z klimatem w Kościele Mariackim. Zaśpiewa Kasia Cerekwicka. Start 19:00. Wstęp wolny. 

  źródło: BPM
  Polecamy

  Reklamy  //