Niedziela, 24 czerwca, imieniny: Danuty, Jana, Janiny ,   osób online: 32    


Darłowo oczekuje na oferty

Opublikowano: 18 sierpnia 2017    

 • Powiększ zdjęcie
 • Arkadiusz Klimowicz – burmistrz Darłowa ogłosił zamówienie publiczne na realizację projektu pod nazwą „Darłowo w czasach Króla Eryka Pomorskiego”, który będzie realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na oferty wykonawców czekamy do dnia 28 sierpnia br. Zgodnie z warunkami przetargu do 15 października 2018 wybrany wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować wskazany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym przedmiot zamówienia.

   

  Zmienić ma się między innymi: obecne zagospodarowanie fragmentów „suchej” fosy, dawny mur obrony poddany zostanie renowacji, wybudowana zostanie kładka dla pieszych łącząca teren zamku z ulicą Podzamcze. Obok zamku powstanie także ścieżka dla pieszych prowadząca do kładki. Na powierzchni około 600 metrów kw. powstanie również miejsce do organizacji wydarzeń historyczno-kulturalnych. To wszystko dotyczy I etapu inwestycji.

  Dalszym etapem wdrażania projektu będzie ogłoszenie przetargu dotyczącego wykonawstwa wystawy multimedialnej i nowej aranżacji niektórych pomieszczeń naszego zamku. Ten etap planowany jest na II połowę września br.

  Projekt jest współfinansowany przez z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Oś Priorytetowa: Naturalne otoczenie człowieka; Działanie: Rozwój zasobów endogenicznych. Szczegółowe informacje dotyczące wymogów i warunków zamówienia znajdują się na stronie miasta Darłowa w rubryce Przetargi.

  autor: L. Walkiewicz

   

   

  Polecamy

  Reklamy  //