Sobota, 26 maja, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła ,   osób online: 52    


Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Pomorzu Zachodnim. Zobacz jak je pomysłowo wykorzystujemy

Opublikowano: 15 maja 2017    

 • Powiększ zdjęcie

 • Powstają dzięki nim nie tylko nowe drogi. W ponad 30 miejscach w naszym regionie będzie można przekonać się jak potrafimy korzystać z unijnego wsparcia. Wszystko w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.   To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 18 do 21 maja w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki eurofunduszom. „Chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia” - tłumaczą organizatorzy. Na mapie wydarzeń jest ponad 30 atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Ci, którzy w naszym regionie skorzystali z unijnego wsparcia pokażą, czasem także przy pomocy praktycznych doświadczeń, co zyskali.

   

   

  Gmina Bobolice zachęca uczniów szkół, by 18 maja, wraz z nauczycielami przyjechali do tej miejscowości na Dzień Otwarty Bobolickiej Oczyszczalni Ścieków - Zapewnimy fachową lekcję ekologii, którą poprowadzą specjaliści, pracownicy Spółki Regionalnych Wodociągów i Kanalizacji z Bobolic - zachęcają gospodarze. - To będzie jedyna okazja do zwiedzenia oczyszczalni.

  19 maja, na podobną lekcję, zaprasza w Koszalinie spółka MPS International, która pochwali się przyzakładową podczyszczalnią ścieków (ul. Bohaterów Warszawy 30). Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny skierowany głównie do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Gospodarze zapewniają, że nie będzie to nudna prelekcja, pojawi się nawet element sportowej rywalizacji. Na podstawie obliczeń ile energii potrzebne jest do oczyszczenia ścieków, uczniowie dowiedzą się jaki dystans trzeba przebiec. Kto dotrze na metę pierwszy, otrzyma niespodziankę.

  A jak samu skorzystać z eurofunduszy? To podpowiedzą eksperci z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy 18 i 19 maja zapraszają do siedziby agencji przy ul. Przemysłowej 8. Będzie można porozmawiać o dotacjach dla firm, preferencyjnych pożyczkach, dofinansowaniu kursów, ale także o tym jak założyć spółdzielnię socjalną czy przedsiębiorstwo społeczne.

  Podobną ofertę, ale dla osób mających problemy ze znalezieniem pracy, przygotowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie. Będą to spotkania dla osób, które chcą z pomocą unijnych funduszy poznać język obcy, zdobyć kwalifikacje niezbędne do znalezienia pracy, czy też uzyskać zawodowe doświadczenie. Będą to indywidualne porady z doradcą zawodowym.

  18 maja spotkania odbędą się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Boninie, a 19 maja w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie przy ul. Morskiej 43. Należy jednak wcześniej zadzwonić (numer 696 402 684) i ustalić godzinę spotkania.

  Warto wejść na stronę dniotwarte.eu, gdzie znajduje się wyszukiwarka wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o atrakcjach.

  http://www.dniotwarte.wzp.pl/

   

   

   

   

  Polecamy

  Reklamy  //