Środa, 23 maja, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty ,   osób online: 50    


Zalety jednorodzinnych domów pod miastem

Opublikowano: 21 kwietnia 2017    

 • Powiększ zdjęcie
 • Artykuł sponsorowany.
  W dzisiejszych czasach domy jednorodzinne, cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż mieszkania w centrum. Obecnie deweloperzy muszą zdecydowanie bardziej się namęczyć, aby sprzedać mieszkanie w centrum miasta, niż jeszcze kilka lat temu. Bardzo wiele firm deweloperskich podążając za nowymi trendami i inwestuje w nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych pod dużymi miastami. W naszym kraju bardzo dużą popularnością cieszą się nie tylko nowe domy jednorodzinne, ale również używane domy na obrzeżach miast. 

   

  Dlaczego Polacy uciekają z miast?

  Jak pokazują najnowsze wyniki badań, zdecydowana większość Polaków decyduje się na mieszkania na obrzeżach z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście chęć odnalezienia dużego spokoju oraz odpoczynku od miejskiego zgiełku. Domki jednorodzinne to idealne miejsce, aby naładować swoje baterie na kolejne godziny ciężkiej pracy. Drugim powodem jak łatwo się domyśleć są atrakcyjne ceny nieruchomości. Jak powszechnie wiadomo zarówno mieszkania w centrach miast, jak i samo życie, jest bardzo drogie. Idealnym przykładem jest Warszawa, gdzie ceny za m2 przekraczają nawet 10 000 zł. Ceny na terenach podmiejskich mogą być nawet 2-3 krotnie niższe, dlatego też coraz więcej naszych rodaków decyduje się na nabycie nowego mieszkania, albo budowę nowego domu w niedużej odległości od miasta.


  Prywatność, cisza i ekologia

  Tereny podmiejskie kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami zakupu nowych nieruchomości. Dużą zaletą jest również pobliskie otoczenie, a dokładniej mówiąc panująca cisza, duży spokój oraz zielone otoczenie. Osoby, które cenią sobie własną prywatność, bardzo chętnie zamienią mieszkanie w mieście na zaciszne osiedle, świeże powietrze oraz wolną przestrzeń. Domy jednorodzinne, jak sama nazwa wskazuje to doskonała propozycja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Budowa domów jednorodzinnych na obrzeżach dużych miast, to również wspaniała inwestycja w przyszłość. Tereny wokół dużych aglomeracji mają tendencję do bardzo dynamicznego rozwoju infrastruktury. Na obrzeżach powstaje coraz więcej szkół, ośrodków sportowych, czy też różnorodnych centrów dystrybucyjnych, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort życia.   Zmiany na rynku nieruchomości

  Obecne zmiany na rynku nieruchomości, a dokładniej mówiąc rosnąca popularność domków jednorodzinnych na obrzeżach miast, to bardzo duże wyzwanie nie tylko dla mieszkańców, ale również dla samych deweloperów. Jeszcze kilka lat temu był ogromny bum na mieszkania w centrum dużych miast. Obecnie sytuacja odwróciła się praktycznie o 180 stopni, dlatego też deweloperzy muszą szybko przystosować się do nowych trendów i inwestować w nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych. Warunki życia na terenach podmiejskich na przestrzeni ostatnich lat, uległy bardzo widocznej poprawie. Pamiętać należy jednak o tym, że wyprowadzka na tereny podmiejskie nie dla wszystkich będzie idealnym rozwiązaniem. Warto zapoznać się z wszystkimi wadami oraz zaletami życia poza miastem, dzięki czemu łatwiej będzie nam odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w dom jednorodzinny, czy też rozsądniej jest wybrać mieszkanie w centrum.

   

  Najlepsze domy pod Poznaniem zapewnia firma budowlana Budocomplex

   

   

   

  Polecamy

  Reklamy  //