Środa, 23 maja, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty ,   osób online: 52    


Wydano nowy folder informacyjny - o gospodarce odpadami

Opublikowano: 21 kwietnia 2017    

 • Powiększ zdjęcie
 • Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej w kooperacji z Referatem Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Darłowie opracowało, przygotowało i wydało folder informacyjny o odpadach komunalnych. Broszura stara się odpowiedzieć na pytanie czym są śmieci, jak postępować z odpadami w naszym domu, jaki wpływ my sami mamy na otaczające nas środowisko, co to są frakcje, punkt przeładunkowy, recykling, recykler itp.


  Poza ciekawostkami z tej materii znajdziemy w nim wademekum przydatne nam – producentom śmieci. Od podstawowych informacji takich jak nr telefonu do Referatu Gospodarki Odpadami, poprzez te przydatne w praktyce: gdzie pobrać worki, jaki kolor jaka frakcja, w jakie dni odbierane są śmieci w naszych gospodarstwach, gdzie oddać sprzęt RTV/AGD, gdzie stare meble, a co zrobić z gruzem powstałym w wyniku remontu lub przebudowy? Folder w prosty sposób ukazuje wędrówkę opakowania, koszty, odpowiada na pytanie ile osób w mieście obsługuje gospodarkę odpadami, jakim sprzętem dysponuje miasto, ile kilometrów pokonują nasze śmieci i w którym roku powstało wysypisko w poddarłowskim Porzeczu – to jako historyczna ciekawostka. 

  - Ten folder zawiera sporą ilość informacji i bez wątpienia powinien trafić do każdego gospodarstwa domowego – mówi Agnieszka Graczyk (kierownik Referatu Gospodarki Odpadami). Chcielibyśmy dotrzeć prostym przekazem do wszystkich tych, którzy mają wpływ na ograniczenie masy odpadów. Zobowiązani bowiem jesteśmy do osiągnięcia pewnych poziomów – i wszyscy mamy na to wpływ, a nie każdy o tym wie.

  Poza tym to temat ciekawy, a świadomość ekologiczna może wpłynąć na nasze zachowania – dodaje Magda Burduk z Biura Promocji Miasta Darłowa. Stąd pomysł na wydanie folderu, który poniekąd ma być małym kompendium wiedzy i przydatnikiem zarazem. Jeśli nasi mieszkańcy zastanawiają się gdzie oddać stary komputer – folder ma odpowiedzieć i poinstruować co, jak i kiedy zrobić w tym temacie. Myślę, że każdy kto go przeczyta uzna, że warto go zachować z uwagi na zawarte tam przydatne informacje. Folder ten zawiera również wiadomości edukacyjne.

  Gdzie można go pobrać:

  • w Biurze Obsługi Interesanta – Urząd Miejski w Darłowie (Plac Tadeusza Kościuszki 9),
  • w MPGK Darłowo – 1-go Maja 1.

  Ponadto, folder zostanie przekazany do darłowskich szkół jako materiał edukacyjny o lokalnej gospodarce odpadami. Ci, którzy są zainteresowani tematyką, mogą się również zapoznać z jego treścią i pobrać w formie pliku pdf na stronie www.darlowo.pl - w dziale FOLDERY.

   

  Pragnąc dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Darłowa na kolejną, kwietniową Kawiarenkę Obywatelską. Zostanie ona poświęcona właśnie tematyce gospodarki odpadami w Darłowie. Spotkanie zaplanowano na dzień 26 kwietnia 2017 roku, o godzinie 17:00 w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu (ul. Bogusława X28). Poprowadzą je pracownicy darłowskiego Ratusza z Referatu Gospodarki Odpadami. Zapraszamy serdecznie na spotkanie, a także do pobierania bezpłatnego foldera o gospodarce odpadami komunalnymi w naszym mieście.

   

  Kawiarenka Obywatelska: Gospodarka odpadami w Darłowie

  26 kwietnia 2017

  godz. 17:00

  Darłowo: Stacja DCW (ul. Bogusława X 28)

   

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 •  
  źródło: BPM Darłowa
  Polecamy

  Reklamy  //