Środa, 23 maja, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty ,   osób online: 41    


Czym zajmuje się darłowska Straż Miejska?

Opublikowano: 20 kwietnia 2017    

 • Powiększ zdjęcie
 • W Straży Miejskiej w Darłowie, pracuje 7 osób: komendant, z-ca komendanta, 2-starszych inspektorów, strażnik i 2- pracowników administracyjnych. Działa ona w systemie dwuzmianowym, łącznie z weekendami Ze sprawozdania Straży Miejskiej w Darłowie za rok 2016 dowiadujemy się, że przeprowadzono 2846 kontroli, najczęściej w okolicach placówek oświatowych, miejscach zagrożonych, rejonach handlowych oraz na posesjach, sprawdzając sprawy sanitarno-porządkowe.


  Blisko 200 razy SM zabezpieczała konwoje wartościowe. Podczas służb patrolowych interweniowała 1250 razy. Ponadto zabezpieczała 76 imprez masowych. Wzięła udział w 39 akcjach przeciwko kłusownikom zdejmując 37 sieci. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili 1993 wykroczeń przeciwko prawu. Z tej liczby 761 osób ukarano grzywną i udzielono 1323 udzielono pouczeń.

  W trakcie roku nałożono wiele mandatów na łączną sumę 156.800 złotych. 22 osoby nietrzeźwe wywieziono do izby wytrzeźwień lub do miejsca zamieszkania. Ponadto wyłapano 22 psy.  Wśród wielu ujawnionych przestępstw na szczególną uwagę zasługuje złapanie w bezpośredniej akcji złodzieja kabli energetycznych o wartości 25 tys. złotych.

  Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczają miejsca wypadków i kolizji drogowych, awarii wodociągowych, katastrof, pożarów oraz kontrolują zawarcie umowy i jej realizację dotyczącą odpadów i nieczystości stałych i płynnych. W wyniku kontroli w zakresie złożenia deklaracji na odbiór nieczystości podpisano 37 umów o wartości 12060 zł. Ponadto interweniuje w sprawach zgłoszonych przez mieszkańców i turystów. Straż Miejska współpracuje w zakresie swoich uprawnień z Policją, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną.

  źródło: UM Darłowo

   

  Polecamy

  Reklamy  //