Sobota, 18 sierpnia, imieniny: Bogusława, Bronisława ,   osób online: 17    


Zdrowe zęby to podstawa

Opublikowano: 07 kwietnia 2017    

 • Powiększ zdjęcie
 • Artykuł sponsorowany
  Ładny uśmiech jest jedną z wizytówek człowieka, świadczącą o jego podejściu do życia i do samego siebie. Nie powinny więc nikogo dziwić długie kolejki, jakie ustawiają się do dobrej klasy stomatologów. Nie jest bowiem sztuką sprawne usuwanie ubytków, co potrafi każdy fachowiec z tej branży. Klasę stomatologa poznaje się głównie po efekcie wizualnym zębów, na który praktycznie każdy stykający się z daną osobą zwraca uwagę.

   

  Profilaktyka przez regularny przegląd

  Podstawowym nawykiem, jaki powinien stosować każdy dbający o swoje zdrowie człowiek, są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Oczywiście odwiedzanie dentysty co tydzień nie miałyby najmniejszego sensu, je nie tylko z powodów finansowych zresztą. Jednakże ustalenie częstotliwości wizyt na dwie w ciągu roku będzie jak najbardziej zasadne.

   

  Po pierwsze chodzenie do stomatologa raz na pół roku pozwala na sprawne wykrycie pojawiających się ubytków i skuteczną walkę z nimi już na samym początku. Dzięki temu eliminacja tego niekorzystnego procesu jest szybka i relatywnie bezbolesna. Szczególnie wtedy, gdy ma nas w swoich rękach dobry stomatolog.

   

  Po drugie wizycie okresowej powinno towarzyszyć jednoczesne przeprowadzanie zabiegu usuwania kamienia nazębnego, z którym nie sposób sobie samodzielnie poradzić jedynie przy wykorzystaniu domowego szczotkowania zębów, prowadzonego w nawet najbardziej dokładny sposób. Po jego wykonaniu uzębienie emanuje zdrowym wyglądem, potwierdzającym jego dobry stan.

   

  Zapłać, żeby zaoszczędzić

  Wizyty u dentysty przecież kosztują - mógłby powiedzieć, ktoś kto nie jest do końca przekonany do sensowności częstych odwiedzin stomatologa. To prawda, ale tylko połowiczna. Poniesione na wizyty wydatki procentują bowiem w dłuższym okresie.

   

  Regularnie sprawdzany stan jamy ustnej pozwala bowiem na przeprowadzenie niezbędnych zabiegów na wstępnym etapie pojawiania się stanu chorobowego zębów. Dzięki temu zabiegi są mniej inwazyjne, krótsze i mniej bolesne, a do tego przede wszystkim mniej kosztowne.

   

  W sumie ostateczny rachunek za usługi stomatologiczne wyjdzie więc o wiele korzystniejszy, jeśli wizyty będą w miarę regularne i częste, niż gdyby miały być ograniczane, co spowodowałoby pogorszenie się stanu uzębienia i konieczność przeprowadzania bardziej skomplikowanych zabiegów.

   

  Powiew nowoczesności w gabinecie

  Bywają jednak sytuacje, w których nawet najbardziej pieczołowita kontrola zębów nie zapobiegnie niektórym sytuacjom. Tak będzie na przykład w razie zaistnienia urazów mechanicznych, takich jak chociażby ułamanie zęba. Zwykłe leczenie w takiej sytuacji może okazać się niewystarczające.

   

  W ostatnich latach pojawił się jednakże nowy, wyspecjalizowany dział stomatologii, zajmujący się przeprowadzaniem precyzyjnych zabiegów w obrębie jamy ustnej. Endodoncja, bo o niej mowa, w głównej mierze kładzie nacisk na niezwykle precyzyjny i mało inwazyjny sposób leczenia.

   

  Przy wykorzystaniu niezwykle cienkich narzędzi lekarz przeprowadza np. leczenie metodą kanałową, poprawę stanu zębów martwiczych, czy też wykonywanie koron i mostów w miejsce zębów usuniętych.

   

  Lepiej zapobiegać, niż leczyć

  Zalet częstych wizyt i stomatologa jest bez liku. Zdrowe zęby są jedną z oznak zdrowego organizmu, lecz przy tym również jednym z czynników wpływających na jego stan. Mało kto wie, że choroby jamy ustnej często są przyczynkiem do powstawania innych, nawet bardzo poważnych chorób.

   

  Dbanie o zęby okazuje się więc dbaniem o cały organizm. Należy o tym pamiętać i zapewnić sobie okresowe spotkania ze stomatologiem, aby zawczasu niwelować pojawiające się schorzenia i dolegliwości zębów.

   

  Artykuł poleca dobry stomatolog z Poznania Allecoudent

   

  Polecamy

  Reklamy  //