Sobota, 26 maja, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła ,   osób online: 54    


Darłowo: Rozpoczęto starania o dofinansowanie nowych inwestycji

Opublikowano: 12 marca 2017    

 • Powiększ zdjęcie

 • Burmistrz Darłowa -Arkadiusz Klimowicz  w końcu lutego 2017 złożył do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie dwa nowe wnioski aplikacyjne o dofinansowanie następujących zadań: Budowa kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej w Darłowie. Wzrost atrakcyjności turystycznej parku miejskiego „Wyspa Łososiowa” w Darłowie.  Propozycje projektów do realizacji przedstawione zostały w ramach naboru konkursu dla działania 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych - infrastruktura turystyki aktywnej będącej produktem turystycznym, służącego realizacji celów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.  Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w okresie tegorocznych letnich wakacji.  

  Pierwszy z projektów dotyczy budowy kładki przyrodniczej na koronie wydmy zachodniej w Darłówku. Kładka wybudowana ma zostać na długości około 600 metrów. Początek od przejścia na plażę przy ulicy Sosnowej do terenu dawanej Hydrogeobudowy – przejście w ciągu ulicy Dorszowej. Na jej trasie znajdować się mają dwie platformy widokowe oraz dwa miejsca do podziwiania i utrwalania w obiektywie widoków w trakcie spaceru. Całość konstrukcji zaprojektowana została z drewna syntetycznego, szerokość kładki to 2,25m.  Wysokość na wydmą ok. 1 metra.  Kładka będzie omijać drzewa i chronione rośliny. Cała trasa podświetlona zostanie punktowo oprawami z źródłem światła LED. Na kładce będą również rozmieszczone ławki i kosze. Na początku i na końcu trasy zamontowane zostaną info-kioski, które będą informować turystów i spacerowiczów o  wydmie, otaczającej  przyrodzie, występujących na trasie gatunkach roślin chronionych.  Dowiemy  się również o występujących w rejonie przyległym do ścieżki i plaży rybach w Morzu Bałtyckim oraz ptakach i  zwierzętach morskich.

  Wartość kosztorysowa projektu wynosi  3. 281. 054 zł, natomiast  oczekiwane wsparcie ma wynieść wynosi 55% kosztów.
  Pozytywna ocena projektu i przyznanie dofinansowania oznaczałaby, że  inwestycja zostanie  zrealizowana  z początkiem przyszłorocznych wakacji letnich, tj. w roku 2018.

   

  źródło: UM Darłowo
  Polecamy

  Reklamy  //