Sobota, 18 sierpnia, imieniny: Bogusława, Bronisława ,   osób online: 17    


Majówka z wędką

Opublikowano: 30 kwietnia 2012    

 • Powiększ zdjęcie

 • Przy pięknej pogodzie w niedzielę 29 kwietnia darłowskie koło PZW zorganizowało zawody wędkarskie w połowach ryb z plaży (surfcasting) zaliczanych do klasyfikacji „Wędkarz Roku 2012”. W zawodach udział wzięło 15 członków koła. Pojawienie się naszych wędkarzy na darłowskiej plaży wzbudziło ogromne zainteresowanie turystów również z zachodniej granicy, przebywających w naszym mieście na majówce.

  Chociaż ryb było niewiele (flądra, babka tubis) zawody były udane pod względem wizualno- edukacyjnym. Wśród wielu turystów trafiali się wędkarze, którzy do tej pory bałtyckie plaże traktowali jako miejsce do wypoczynku a nie do uprawiania wędkarstwa. Wielu z nich zadawało pytania na temat wędkowania z plaży, na które nasi wędkarze bardzo chętnie odpowiadali i demonstrowali sprzęt.  Efekt jest taki, że według zapewnień wielu obserwatorów będą oni teraz wypoczynek w naszym mieście spędzać również wędkarsko. W tym miejscu przytoczę cytat jednego z turystów „panie żona jest zakochana w Darłówku jeździmy tu od lat jest to dla niej najpiękniejsze miejsce w naszym kraju gdzie ludzie mili i widać rękę dobrego gospodarza (wiadomo chodzi o włodarza Darłowa), żebym ja wcześniej wiedział to, co dziś wiem, że można wędkować z plaży i do tego leżeć na piachu w życiu bym się nie kłócił o te wyjazdy, bo sam wolę wypad nad jeziora, ale teraz już tak nie będzie, kupiliście mnie".

   

  Zarząd koła „Łosoś” spisał się na szóstkę i przyczynił się do wędkarskiej promocji miasta A jakie najbliższe plany pytam szefa koła Piotra Ebel? Prowadzimy ostatnie przygotowania do organizacji Trzydziestych Międzynarodowych Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim, które odbędą się 8-11 maja na darłowskich łowiskach morskich, kolejne ogromne wyzwanie.

  autor: L. Walkiewicz
  źródło: darlowo.pl
  Polecamy

  Reklamy  //