Czwartek, 30 marca, imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda ,   osób online: 28    


28 marca 2017

Będą inwestycje w poddarłowskich Dąbkach

 • Powiększ zdjęcie
 • Wójt Gminy Darłowo złożył wniosek o przyznanie dofinansowania inwestycji „Centrum Sportów Wodnych w uzdrowisku Dąbki”. Na inwestycję składać się będzie modernizacja samej przystani żeglarskiej, czyli demontaż istniejących pomostów cumowniczych oraz mola, budowa nowych drewnianych pomostów pływających - pomosty mocowane będą do pali za pomocą prowadnic umożliwiających swobodny przesuw przy zmianach poziomu wody.

  Czytaj więcej...

  27 marca 2017

  Słynny jacht Zjawa IV mają remontować w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • W południe 24 marca 2017 do portu w Darłowie zawinął statek Ikar, który zamocowany na pontonie jacht „Zjawa IV” przyholował do M&W Stoczni Darłowo. Swą nazwą Zjawa IV nawiązuje do serii „Zjaw” (I, II, III), na których w latach 1932–1939 pierwszy Polak, Władysław Wagner opłynął wokół kulę ziemską. Rejs Wagnera został przerwany z powodu II wojny światowej w Great Yarmouth w Anglii. W roku 2012, Roku Władysława Wagnera harcerska załoga symbolicznie dokończyła rejs „Zjawą IV”, pod dowództwem kpt. j.ż.w. Piotra Cichego.

  Czytaj więcej...

  21 marca 2017

  Złożono kolejny projekt o dofinansowanie inwestycji

 • Powiększ zdjęcie


 • Burmistrz Darłowa- Arkadiusz Klimowicz  złożył niedawno do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie kolejny wniosek aplikacyjny o dofinansowanie zadania: Wzrost atrakcyjności turystycznej parku miejskiego „Wyspa Łososiowa” w Darłowie.

  Czytaj więcej...

  12 marca 2017

  Darłowo: Rozpoczęto starania o dofinansowanie nowych inwestycji

 • Powiększ zdjęcie

 • Burmistrz Darłowa -Arkadiusz Klimowicz  w końcu lutego 2017 złożył do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie dwa nowe wnioski aplikacyjne o dofinansowanie następujących zadań: Budowa kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej w Darłowie. Wzrost atrakcyjności turystycznej parku miejskiego „Wyspa Łososiowa” w Darłowie.

  Czytaj więcej...

  07 marca 2017

  Świętowali Pionierzy Ziemi Darłowskiej

 • Powiększ zdjęcie
 • We wtorek 7 marca w 72. rocznicę zdobycia Rṻgenwalde przez wojska radzieckie i polskie uczczono pierwszych polskich osadników na Ziemi Darłowskiej. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Św. Jerzego, którą celebrował proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej Franciszkanin o Wiesław Przybyszw intencji Osadników Ziemi Darłowskiej. Wzięły w niej udział: Poczty Sztandarowe, Kompania Honorowa Zespołu Szkól Morskich, Pionierzy, przedstawiciele darłowskiego samorządu, harcerze i mieszkańcy Darłowa.

  Czytaj więcej...

  01 marca 2017

  Rekrutacja do Przedszkola Nr 2 w Darłowie na rok 2017/2018

 • Powiększ zdjęcie
 • Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Darłowie informuje, że do dnia 20.03.2017 roku przedszkole nr 2 prowadzi zapisy dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci niepełnosprawnych do grupy integracyjnej. W miarę wolnych miejsc przyjmowane będa  dzieci 2,5 letnie. Karty zapisu oraz dodatkowe informacje można otrzymać w przedszkolu oraz na stronie internetowej: www.przedszkolenr2.darlowo.pl

  Czytaj więcej...

  22 lutego 2017

  Nowa infrastruktura dla kajakarzy na Wyspie Łososiowej w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Urzędnicy Urzędu Miejskiego w  Darłowie podjęli decyzję o wspólnej realizacji projektu pod nazwą: Budowa szlaków kajakowych na rzekach Wieprzy i Grabowej na Wyspie Łososiowej. Dzięki niej  wybudowana zostanie nowa infrastruktura dla kajakarzy. Przebudowane zostanie istniejące miejsce wodowania, a na terenie Wyspy wybudowane zostaną cztery wiaty o łącznej powierzchni 100 mk, które stanowić będą zaplecze pod imprezy plenerowe związane z zakończeniem spływu.

  Czytaj więcej...

  22 lutego 2017

  Darłowskie ulice do przebudowy. Burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg

 • Powiększ zdjęcie

 • Arkadiusz Klimowicz Burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg na przebudowę ulic: Zygmunta III Wazy w Darłówku Zachodnim, Juliana Fałata, Adolfa Dygasińskiego, Wojciecha Kossaka na osiedlu „Zorza oraz budowę chodników i zjazdów w ulicy Księżnej Zofii.

  Czytaj więcej...

  22 lutego 2017

  W Darłowie będą bezpłatne badania laboratoryjne mieszkańców miasta w ramach programu „Wyprzedzić raka”

 • Powiększ zdjęcie
 • Jeszcze w lutym br. w Urzędzie Miejskim w Darłowie w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 zostanie podpisana umowa o udzieleniu zamówienia na wykonanie profilaktycznych badań laboratoryjnych. Ze strony miasta umowę podpisze burmistrz Darłowa, a ze strony wykonawcy Paweł Krakowiak właściciel Laboratorium Analitycznego VITA w Darłowie przy ul M.C. Skłodowskiej 32. Umowa dotyczy prze prowadzenia badań PSA i krwi utajonej w kale dla łącznie 500 mężczyzn.

  Czytaj więcej...

  20 lutego 2017

  Owacje na stojąco podczas premiery musicalu „Szkoła Marzeń”

 • Powiększ zdjęcie

 • Rewelacyjna scenografia, piękne światło …  najważniejsze wspaniała gra aktorska dzieci z Darłowa, zaangażowanie choreografa, reżysera i pozostałych osób dały efekt tygodniowej ciężkiej pracy!!! standing ovation podczas premiery „Szkoły Marzeń”  – pierwszego, darłowskiego musicalu. BRAWO!!!

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Tui

  Reklamy  //