Poniedziałek, 23 października, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna ,   osób online: 41    


22 października 2017

Woda w Darłowie tylko do celów sanitarnych co najmniej do wtorku

 • Powiększ zdjęcie

 • Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz poinformował mieszkańców naszego miasta, że dzisiejsze (niedziela) wyniki badań bakteriologicznych  nadal złe. Woda w kranach Darłowa i Darłówka  nie nadaje się do picia i innych celów za wyjątkiem sanitarnych.

  Czytaj więcej...

  21 października 2017

  Darłowscy przedstawiciele służb mundurowych doradzali seniorom jak żyć bezpiecznie i nie dać się oszukać

 • Powiększ zdjęcie

 • Na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Darłowie 18 października 2017 przedstawiciele  miejscowej Policji, Straży  Granicznej, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej informowali i doradzali  studentom seniorom  jak bezpiecznie postępować, aby nie dać się oszukać hochsztaplerom.

  Czytaj więcej...

  20 października 2017

  Brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Darłowo

 • Powiększ zdjęcie
 • W związku ze skażeniem mikrobiologicznym wody w miejskiej sieci wodociągowej decyzją Sanepidu woda nie nadaje się do spożycia, a jedynie do celów sanitarnych. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej natychmiast uruchomiło beczkowóz i woda będzie nim dostarczana na terenie miasta (Plac Kościuszki, Emili Plater). W siedzibie spółki, przy ul. 1 - go maja dostępna jest woda butelkowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej robi wszystko, aby ta niedogodność została jak najszybciej wyeliminowana.

  Czytaj więcej...

  16 października 2017

  70 lat Biblioteki w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • 70 lat temu, 31-go października 1947 roku została powołana do życia Biblioteka Miejska w Darłowie. Założycielami instytucji był Komitet Biblioteczny, któremu przewodniczył p. Paweł Hinz. Kierownictwo w nowo powstałej placówce objęła p. Sawczyn. Pierwszy zapis w księdze inwentarzowej datowany jest na 3-go stycznia 1948 roku książką Aragona "Niedola i wielkość Francji" wydaną w 1946 roku w Warszawie przez ówczesną Książnicę. Pomieszczenia zajmowane przez Bibliotekę mieściły się przy ul. Wenedów 5.

  Czytaj więcej...

  13 października 2017

  Darłowska Kamienica „Pod Kogą” doczekała się renowacji

 • Powiększ zdjęcie

 • Od kilku dni strasząca od dawna  elewacja zabytkowej kamienicy armatorskiej, przy ul. Powstańców Warszawskich w Darłowie  została zasłonięta rusztowaniem i siatką. Okazuje się, że wreszcie  rozpoczęto jej renowację.

  Czytaj więcej...

  08 października 2017

  Budowa dwóch budynków socjalnych w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Pomiędzy ulicami F. Chopina i J. Wybickiego w Darłowie trwają roboty przy budowie dwóch wielorodzinnych budynków socjalnych. Wznosi je Firma Ogólnobudowlana  Arat ze Słupska, która wygrała przetarg nieograniczony.  Będą to budynki parterowe z dwuspadowym dachem podobne do już istniejących. W każdym z budynków będą dwa rodzinne lokale socjalne o powierzchni po 49,3  m2 i dwa lokale o powierzchni po 44,5 m2.

  Czytaj więcej...

  06 października 2017

  Podpisano umowę, wkrótce ruszy budowa kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej w Darłówku

 • Powiększ zdjęcie

 • Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz  podpisał umowę na wykonanie kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej w Darłówku. Wykonawca jest  firma Hanimat sp. z o.o. z siedzibą w Redzie. W jej imieniu podpis pod kontraktem złożyła Pani Anna Starosta – Prezes Zarządu.

  Czytaj więcej...

  04 października 2017

  WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA DARŁOWO NA 2018 ROK

  W dniu 30 września 2017 r. zakończyło się głosowanie powszechne mieszkańców zmierzające   do wyłonienia projektów, które będą realizowane w 2018 roku  w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zwycięską piątkę:

  Czytaj więcej...

  02 października 2017

  Uroczyście pasowano uczniów klas pierwszych na Morsaków

 • Powiększ zdjęcie

 • W sobotę 30 września 2017 na darłowskim rynku  164 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich złożyło uroczyste ślubowanie. Tym samym  stali się pełnoprawnymi członkami morskiej społeczności szkolnej.

  Czytaj więcej...

  30 września 2017

  Darłowo dostanie dotację z UE na przebudowę miejskiego targowiska

 • Powiększ zdjęcie
 • Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego 25 września 2017 podjął uchwałę w sprawie podania do publicznej wiadomości listy operacji zawierającej informację o kolejności przysługiwania pomocy przyznawanej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //