Poniedziałek, 27 lutego, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda ,   osób online: 25    


22 lutego 2017

Nowa infrastruktura dla kajakarzy na Wyspie Łososiowej w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Urzędnicy Urzędu Miejskiego w  Darłowie podjęli decyzję o wspólnej realizacji projektu pod nazwą: Budowa szlaków kajakowych na rzekach Wieprzy i Grabowej na Wyspie Łososiowej. Dzięki niej  wybudowana zostanie nowa infrastruktura dla kajakarzy. Przebudowane zostanie istniejące miejsce wodowania, a na terenie Wyspy wybudowane zostaną cztery wiaty o łącznej powierzchni 100 mk, które stanowić będą zaplecze pod imprezy plenerowe związane z zakończeniem spływu.

  Czytaj więcej...

  22 lutego 2017

  Darłowskie ulice do przebudowy. Burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg

 • Powiększ zdjęcie

 • Arkadiusz Klimowicz Burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg na przebudowę ulic: Zygmunta III Wazy w Darłówku Zachodnim, Juliana Fałata, Adolfa Dygasińskiego, Wojciecha Kossaka na osiedlu „Zorza oraz budowę chodników i zjazdów w ulicy Księżnej Zofii.

  Czytaj więcej...

  22 lutego 2017

  W Darłowie będą bezpłatne badania laboratoryjne mieszkańców miasta w ramach programu „Wyprzedzić raka”

 • Powiększ zdjęcie
 • Jeszcze w lutym br. w Urzędzie Miejskim w Darłowie w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 zostanie podpisana umowa o udzieleniu zamówienia na wykonanie profilaktycznych badań laboratoryjnych. Ze strony miasta umowę podpisze burmistrz Darłowa, a ze strony wykonawcy Paweł Krakowiak właściciel Laboratorium Analitycznego VITA w Darłowie przy ul M.C. Skłodowskiej 32. Umowa dotyczy prze prowadzenia badań PSA i krwi utajonej w kale dla łącznie 500 mężczyzn.

  Czytaj więcej...

  20 lutego 2017

  Owacje na stojąco podczas premiery musicalu „Szkoła Marzeń”

 • Powiększ zdjęcie

 • Rewelacyjna scenografia, piękne światło …  najważniejsze wspaniała gra aktorska dzieci z Darłowa, zaangażowanie choreografa, reżysera i pozostałych osób dały efekt tygodniowej ciężkiej pracy!!! standing ovation podczas premiery „Szkoły Marzeń”  – pierwszego, darłowskiego musicalu. BRAWO!!!

  Czytaj więcej...

  17 lutego 2017

  Oświatowe zmiany w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Opublikowane w styczniu 2017 w Dzienniku Ustaw nowe Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające – Prawo oświatowe reformujące oświatę wchodzą w życie. Oznacza to, że reforma oświaty zostanie na pewno przeprowadzona, a jej wdrażanie rozpoczęło się już w tym roku! Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Darłowie 16 lutego 2017 jednomyślnie podjęto uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego na terenie miasta Darłowa .

  Czytaj więcej...

  15 lutego 2017

  13-16 lipca 2017: Media i Sztuka – festiwal w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Szanowni Państwo: miło nam poinformować, że w dniach 13-16 lipca 2017 roku po raz siódmy, w nadmorskim Darłowie odbędzie się Media i Sztuka Festiwal w Darłowie. Cztery kolejne ciekawe i atrakcyjne dni, spotkania twarzą w twarz, możliwość zadania pytań i usłyszenia osobistych, indywidualnych odpowiedzi. Spotkania autorskie, wydarzenia kulturalne, ciekawi goście, imprezy towarzyszące – to wszystko już w lipcu w Darłowie. 13-16 lipca 2017: Media i Sztuka – festiwal w Darłowie. Na wydarzenie zaprasza: Miasto Darłowo 

  źródło: UM Darłowo
  14 lutego 2017

  Walentynkowe Darłowo

 • Powiększ zdjęcie
 • Dziś, w Dniu Zakochanych na moście, na Wieprzy – w centrum Darłowa spotkali się zakochani, kochający i Ci, którzy czekają na uczucie pełni nadziei. W ramach happeningu miejskiego pod nazwą lubiędarłowo… mocno tak zakluczyli swoje kłódki miłości – będące pewną formą wyrażania uczuć. Markerami wypisali swoje inicjały i daty istotne dla związków. Podczas wspólnego spotkania przypięli je do mostu, tuż obok Zamku Króla Eryka.

  Czytaj więcej...

  07 lutego 2017

  Program Ferii 2017

 • Powiększ zdjęcie

 • 13 lutego rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. Przez dwa tygodnie darłowskie dzieci będą mogły uczestniczyć w wielu zajęciach organizowanych przez  Referat Oświaty i Spraw Społecznych oraz  Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej.  Uczniowie wrócą do szkół dopiero  27 lutego. 

  Czytaj więcej...

  01 lutego 2017

  Lodowisko w Darłowie od dzisiaj otwarte i za darmo

 • Powiększ zdjęcie

 • Urząd Miasta Darłowa zaprasza  do korzystania z miejskiego lodowiska, które podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonuje na Wyspie Łososiowej w Darłowie. Czynne jest od dzisiaj, codziennie w godzinach 12:00-20:00, w weekendy od 10:00.  W tym roku,  wstęp na lodowisko  i wypożyczenie łyżew jest bezpłatne.

  Czytaj więcej...

  30 stycznia 2017

  Pieniądze na energię odnawialną

 • Powiększ zdjęcie
 • Planujesz własne źródło energii? To możliwe. Dzięki środkom Unii Europejskiej możesz sfinansować budowę lub modernizację instalacji, które wykorzystują wodę, słońce, wiatr lub biomasę do wytworzenia ciepła lub energii elektrycznej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, które umożliwią wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Preferowane jej źródła to biomasa, biogaz i energia słoneczna.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Tui

  Reklamy  //