Poniedziałek, 28 maja, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira ,   osób online: 28    


18 maja 2018

Kamienica pod kogą odzyskała blask

 • Powiększ zdjęcie
 • Zakończono ważny etap renowacji zabytkowej kamienicy „Pod kogą”, która  znajduje się w Darłowie w narożu ulic Powstańców Warszawskich i Rynkowej.  Od pięciu lat w renowację darłowskiej kamienicy „Pod kogą” zaangażowani są: Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury (Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz),  Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Darłowska Lokalna Grupa Rybacka, Wspólnota Mieszkaniowa i darłowski samorząd. Wszelkie prace związane z renowacją koordynuje Wspólnota Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami Szymon Krawczuk.

  Czytaj więcej...

  14 maja 2018

  Klaudia Świątkowska- Mistrzynią Europy

 • Powiększ zdjęcie

 • Uczennica kl. II  Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Darłowie - Klaudia Świątkowska została Mistrzynią Europy w tańcu kategorii B do lat 9.  Mistrzostwa odbyły się w sobotę w Chorwacji. Klaudia trenuje taniec w szkole tańca Eweliny Nidzgorskiej.   Gratulujemy Życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów!!!

  źródło: SSP STO w Darłowie
  11 maja 2018

  Budowa targu rybnego staje się faktem

 • Powiększ zdjęcie
 • We wtorek 8 maja 2018 Arkadiusz Klimowicz -burmistrz miasta Darłowa podpisał z Bogusławem Drożdżem właścicielem Przedsiębiorstwa Budowlano – Inwestycyjnego  NAOS, z siedzibą w Połczynie Zdroju  umowę na wykonanie projektu budowlano – wykonawczego dotyczącego targu rybnego. Projekt będzie sporządzony w branży budowlanej i sanitarnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wykonawca dokumentacji technicznej został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego.

  Czytaj więcej...

  11 maja 2018

  706 LAT DARŁOWA - czyli Dni Darłowa 2018

 • Powiększ zdjęcie
 • Przed nami Dni Darłowa czyli Urodziny Miasta. Od roku 1312 czyli drugiej lokacji miasta mija 706 lat. Z tej okazji w Darłowie odbędzie się kilka, wartych uwagi wydarzeń, które już dziś polecamy i zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania. A co zaplanowali organizatorzy z tej okazji? PrzedStartem a zarazem dobrą rozgrzewką i wbiegiem z impetem na urodzinową fetę będzie bez wątpienia IV Bieg Króla Eryka, który odbędzie się 12 maja. Start i meta tej biegowej imprezy to Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.  

  Czytaj więcej...

  07 kwietnia 2018

  Rewitalizacja Parku Rekreacyjnego

 • Powiększ zdjęcie
 • Na zdegradowany teren pomiędzy ulicami R. Traugutta, Rzemieślniczą i rzeką Wieprzą w Darłowie kilka dni temu wkroczyła firma „Krężel” z Kobylnicy, która wygrała przetarg nieograniczony na rewitalizację parku rekreacyjnego. W pierwszym etapie robót przystąpiono do zabezpieczenia terenu budowy (teren ogrodzono, ustawiono tablice informacyjne, wykonano miejsca dojazdowe itp.). 

  Czytaj więcej...

  29 marca 2018

  POMAGAMY DOMINIKOWI: Mecz piłki nożnej

 • Powiększ zdjęcie

 • Chcesz pomóc Dominikowi Bukowskiemu? Idź na mecz, w Wielką Sobotę - tj. 31 marca 2018 i zamiast „zajączka" kup sobie bilet. Klub Sportowy Darłovia Darłowo cały dochód ze sprzedaży biletów postanowiła przekazać na pomoc dla Dominika. Stąd też, bez względu na to czy jesteś fanem, sympatykiem, miłośnikiem piłki nożnej - nie zastanawiaj się dłużej jak pomóc - przyjdź i kup bilet.

  Czytaj więcej...

  28 marca 2018

  W Darłówku powstaje nowa ulica i bulwar

 • Powiększ zdjęcie
 • Na sesji Rady Miejskiej, jaka miała miejsce 27 marca 2018 podjęto dwie uchwały o nadaniu nazwy dwóm drogom wewnętrznym położonym w Darłówku Wschodnim, leżącym w pobliżu awanportu. Jedna droga biegnąca równolegle do ulicy Rybackiej ciągnąca się zaraz za jej zabudowaniami ale leżąca bliżej morza nosi nazwę ul. Belgijskiej. Druga położona   w narożu południowej części awanportu i kierownicy  statków do kanału portowego nosi nazwę Bulwar Zachodzącego Słońca.

  Czytaj więcej...

  26 marca 2018

  Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa browaru w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • W Darłowie w najlepszych czasach piwowarzy skupieni w cechu browarników warzyli piwo w 59 browarach. Darłowskie piwo znane było prawie we wszystkich miastach położonych nad Bałtykiem. Mamy nadzieję, że znany biznesmen, a obecnie również Poseł do Sejmu RP Marek Jakubiak  nawiąże do tej chlubnej tradycji, a piwo „Darłowiak” zawojuje kawał Europy.  

  Czytaj więcej...

  09 marca 2018

  Świętowali pierwsi osadnicy

 • Powiększ zdjęcie
 • Święto Osadników Ziemi Darłowskiej  z okazji 73 rocznicy polskiego Darłowa rozpoczęło się 7 marca  w kościele św. Jerzego mszą świętą w intencji zmarłych i żyjących Pionierów Ziemi Darłowskiej. Odprawił ją proboszcz Parafii MB. Częstochowskiej o Wiesław Przybysz. Udział w niej wzięli: Poczty Sztandarowe, Kompania Honorowa ZSM, władze miasta z burmistrzem na czele, harcerze, Pionierzy. Za udział w mszy wszystkim podziękowała Bożena Tomalak prezes Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej.

  Czytaj więcej...

  26 lutego 2018

  Zmiana terminu Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie

 • Z przyczyn zależnych od organizatora i współpracy przy festiwalu różnych podmiotów, partnerów strategicznych i sponsorów: Media i Sztuka – festiwal w Darłowie nie odbędzie się jak informowaliśmy wcześniej 6-8 lipca, a w terminie 13-15 lipca 2018 roku.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //