Środa, 24 maja, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ,   osób online: 28    


23 maja 2017

Błękitna flaga powiewać będzie w Darłowie

 • Powiększ zdjęcie
 • Decyzją Międzynarodowego Jury w Kopenhadze, Kąpielisko Darłówko Zachodnie otrzymało Błękitną Flagę na sezon 2017 r.  W Polsce to międzynarodowe wyróżnienie otrzymało 39 obiektów, w tym 31 kąpielisk oraz 8 marin. Błękitna Flaga jest programem służącym promowaniu ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych.

  Czytaj więcej...

  22 maja 2017

  Do Darłowa szynobusem od 24 czerwca

 • Powiększ zdjęcie
 • W Darłowie na dworcu kolejowym samorządy podpisały z marszałkiem umowę o dofinansowaniu przewozów pasażerskich.  W poniedziałek 22 maja na Dworcu Kolejowym w Darłowie, władze Darłowa z przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Sokolińską i burmistrzem Arkadiuszem Klimowiczem na czele wraz z liczną grupą przedszkolaków wielkimi lizakami zatrzymali nowoczesny szynobus przy odnowionym peronie.

  Czytaj więcej...

  18 maja 2017

  Podstawowe funkcje odzieży pracowniczej – to warto wiedzieć

 • Powiększ zdjęcie
 • Artykuł sponsorowany.
  Wiele grup zawodowych - ze względu na specyfikę wykonywanych czynności - jest zmuszona do noszenia w pracy specjalnej odzieży, która ma na celu zabezpieczenie prywatnego ubrania przed zabrudzeniem lub zniszczeniem bądź zapewnienie ochrony przed różnego typu zagrożeniami. W związku z tym odzież pracownicza dzieli się na dwie podstawowe grupy - odzież robocza i odzież ochronna. I chociaż mogłoby się wydawać, iż oba rodzaje ubioru są tożsame, to jednak dzielą je spore różnice, a każda z nich posiada zupełnie inne funkcje.

  Czytaj więcej...

  15 maja 2017

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Pomorzu Zachodnim. Zobacz jak je pomysłowo wykorzystujemy

 • Powiększ zdjęcie

 • Powstają dzięki nim nie tylko nowe drogi. W ponad 30 miejscach w naszym regionie będzie można przekonać się jak potrafimy korzystać z unijnego wsparcia. Wszystko w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


  Czytaj więcej...

  14 maja 2017

  Konkurs fotograficzny dla mieszkańców Darłowa i Ustki

 • Powiększ zdjęcie

 • Konkurs pod honorowym patronatem Arkadiusza Klimowicza –burmistrza Darłowa  adresowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią, koniecznie muszą to być jednak mieszkańcy Ustki i Darłowa. Zasada konkursu  jest taka, że mieszkańcy Darłowa fotografują Ustkę, a mieszkańcy  Ustki wykonują fotografie  Darłowa.

  Czytaj więcej...

  12 maja 2017

  Za niecałe 8 milionów powstaną w Darłowie nowe parki i tereny zielone

 • Powiększ zdjęcie
 • Ogłoszona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska lista rankingowa konkursu na Poprawę jakości środowiska miejskiego do roku 2020 obejmuje 101 projektów nadesłanych z całej Polski. Projekt pod nazwą „Zielone Darłowo: tworzenie nowych oraz odnowa zdegradowanych terenów zielonych na obszarze Miasta Darłowa w celu poprawy jakości środowiska dla mieszkańców i turystów.” złożony przez burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicz zajął bardzo wysokie 7 miejsce i został przyjęty do realizacji.

  Czytaj więcej...

  12 maja 2017

  Już w najbliższą niedzielę wielkie buszowanie na Pchlim Targu

 • Powiększ zdjęcie

 • Szukasz czegoś odjazdowego, niszowego, oldschoolowego? Znajdziesz. Na Wyspie Łososiowej w Darłowie, już w najbliższą niedzielę - tj. 14 maja 2017, gdzie odbędzie się targ staroci zwany Pchlim Targiem. Początek imprezy - godz. 12:00 a zaprasza na nią Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region.

  Magda B.

   

  12 maja 2017

  Ćwiczenia służb ratowniczych

 • Powiększ zdjęcie
 • W związku ze zbliżającym się sezonem letnim i wakacjami, w dniu 29 maja 2017 roku odbędą się wspólne ćwiczenia służb ratowniczych. W trosce o życie i bezpieczeństwo wypoczywających na kąpieliskach odbędą się ćwiczenia, których celem jest doskonalenie umiejętności prowadzenia, kierowania i koordynacji działań ratowniczych. Ponadto mają być ćwiczeniem praktycznym doskonalącym system współdziałania i dowodzenia różnymi służbami na miejscu akcji. W ramach powyższych działań sprawdzone zostaną możliwości ujednolicenia procedur i wyposażenia.

  Czytaj więcej...

  01 maja 2017

  Wiatr zepsuł majówkę? Nie w Darłowie!

 • Powiększ zdjęcie

 • Pogoda w długi, majowy weekend nie dopisała. Nie pada, ale jest zimno. Temperatury w dzień nie przekroczą 14 stopni Celsjusza. Najgorszy jest wiatr. Jego porywy każdego dnia przekraczać będą  60 km/h, a to  oznacza, że spacery po plaży nie będą przyjemne. Ale nie w Darłowie! Linia brzegowa wzdłuż okolic Darłowa biegnie w kierunku północno-wschodnim, co sprawia, że wiatr wieje od lądu, a na plaży jest przyjemnie!

  Czytaj więcej...

  30 kwietnia 2017

  Dlaczego warto wynająć firmę sprzątającą?

  Artykuł sponsorowany.
  Nikt nie lubi marnować swojego czasu na rzeczy mniej istotne, zwłaszcza jeżeli ten sam czas może przeznaczyć na załatwienie naprawdę ważnych spraw. Jak wykazują niektóre badania rynkowe, jedną z najbardziej nielubianych czynności jest sprzątanie własnego domu. Dlaczego tak jest? Czy można zaradzić stracie czasu, która wiąże się z tą żmudną czynnością? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Tui

  Reklamy  //