Poniedziałek, 18 grudnia, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury ,   osób online: 39    


09 grudnia 2017

Współpraca Darłowa i Ustki

 • Powiększ zdjęcie
 • We wtorek, 5 grudnia  w darłowskim ratuszu spotkali się przedstawiciele działów promocji obydwu miast. Przypomnijmy: miasta w roku 2014 podpisały akt partnerskiej współpracy. W jej ramach odbyło się kilka wspólnych działań w tym m.in. Turniej Miast, nawiązanie partnerstwa pomiędzy stowarzyszeniami skupiającymi przyjaciół Darłowa i Ustki, które wspólne w chwili obecnej organizują konkurs fotograficzny (szczególny m.in.: na www.darlowo.pl - polecamy uwadze).

  Czytaj więcej...

  09 grudnia 2017

  Poprawi się organizacja ruchu na ul. Tynieckiego w kierunku Ustki

 • Powiększ zdjęcie

 • Jak nas poinformował  Wojciech Safian przedstawiciel Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, z dniem 18  grudnia 2017 planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w związku z przebudową DW 203 w granicach naszego miasta.

  Czytaj więcej...

  09 grudnia 2017

  Budowa oświetlenia darłowskich ulic

 • Powiększ zdjęcie
 • W roku 2017 nowymi lampami energooszczędnymi oświetlono ulice: Juliana Fałata, Wojciecha Kossaka i Adolfa Dygasińskiego, Zygmunta III Wazy.   Jednocześnie w tym roku wykonano projekty oświetlenia ulic:Stanisława Wyspiańskiego, Leopolda Okulickiego, Władysława Andersa, Wiejska, Letnia, Wczasowa, Jagiellońska, Bałtycka, Akacjowa, Wiśniowa, Portowa, Nagietkowa, Fiołkowa, Makowa, Chabrowa, Kanałowa (na drodze gruntowej), Rynkowa 4-6, Długa, Stefana Roweckiego.

  Czytaj więcej...

  04 grudnia 2017

  Nie pal w piecu toksycznymi plastikami

 • Powiększ zdjęcie
 • Wrzucone do pieca butelki i inne tworzywa sztuczne podczas spalania zamieniają się w rakotwórcze gazy. Nie wolno w piecach palić: plastikowych pojemników i butelek po napojach,  opon i innych odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych,  elementów drewnianych pokrytych lakierem,  sztucznej skóry, opakowań po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowań i pozostałości po farbach i lakierach, plastikowych toreb z polietylenu. Dym z palonych w domowych piecach odpadów jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska !

  Czytaj więcej...

  27 listopada 2017

  „Mgnienie” kryminał trzymający w napięciu. Spotkanie z Marcelem Woźniakiem

 • Powiększ zdjęcie
 • W miniony piątek odbyło się spotkanie z pisarzem, autorem kryminału „Mgnienie”, którego akcja częściowo dzieje się w Darłowie – Marcelem Woźniakiem. Na nie zaprosiła do swej siedziby biblioteka szkolna Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Podczas niego autor zdradził nam kulisy swojej pracy, podzielił się doświadczeniami, tym co go inspirowało i co było powodem tego, że akcję jednego z trzech kryminałów z tej serii umiejscowił właśnie w mieście gdzie istotne znaczenie ma m.in. most na rzece Wieprzy – czyli Darłowie.

  Czytaj więcej...

  27 listopada 2017

  Darłowo znosi opłaty za posiadanie psów

 • Powiększ zdjęcie
 • W latach 2012-2017 zgodnie  treścią ustawy z dnia 12 stycznia 1991 o podatkach i opłatach lokalnych oraz w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej  w Darłowie obowiązywała oplata od posiadania psa. Ostatnio wynosiła  ona 115 złotych od jednego psa. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza, na niedawnej sesji Rady Miejskiej  uchylono uchwałę z roku 2011, co oznacza, że  począwszy od 1 stycznia roku 2018 właściciele psów nie będą wnosić opłaty za ich  posiadanie.

  L. W

  22 listopada 2017

  350 ośmiorniczek z Darłowa pojedzie do wcześniaków

 • Powiększ zdjęcie


 • Przez dwa miesiące, kobiety z gminy i miasta Darłowo spotykały się w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu i własnoręcznie, z pedantyczną dokładnością „dziergały” na szydełku ośmiorniczki, które trafią do inkubatorów wcześniaków.

  Czytaj więcej...

  17 listopada 2017

  LAPONIA: Pytasz jak możesz pomóc… my odpowiadamy

 • Powiększ zdjęcie

 • Wielu przyjaciół Darłowskiego Centrum Wolontariatu oraz przyjaciół i sympatyków Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja zastanawia się i pyta jak może pomóc. Oczywiście: po pierwsze – może, a po drugie na wiele sposobów. Najważniejsze to chęci. Jeśli je masz – najlepiej skontaktuj się z Darłowskim Centrum Wolontariatu (pon. – pt. godz. 15:00 – 19:00. Tel. 781 830 005).

  Czytaj więcej...

  10 listopada 2017

  Podpisano umowę na budowę mostowego połączenia Wyspy Łososiowej z ul. Lutosławskiego

 • Powiększ zdjęcie
 • W czwartek 9 listopada 2017, w gabinecie  Arkadiusza  Klimowicza burmistrza Darłowa podpisano umowę na budowę mostu z Wyspy Łososiowej w kierunku ulic Witolda Lutosławskiego i Józefa Wybickiego. Przy realizacji tej inwestycji zostanie wykorzystana konstrukcja dawnej „Kładki Kutrowskiej”. Wykonawcą zadania została firma Polwar S.A z Gdańska, która wygrała nieograniczony przetarg.  Roboty budowlano- montażowe  przeprawy kosztować będą miasto 2 398 500 zł.

  Czytaj więcej...  Polecamy

  Reklamy  //