Poniedziałek, 18 grudnia, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury ,   osób online: 34    


Spotkanie z Asem literatury kryminalnej

Opublikowano: 08 października 2017    

 • Powiększ zdjęcie

 • W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie 4 października 2017 doszło do arcyciekawego spotkania autorskiego z Markiem Krajewskim. Autor trzech cykli powieści kryminalnych: o Eberhardzie Mocku, Edwardzie Popielskim i Jarosławie Paterze rozpoczął spotkanie od informacji o sobie i o swej najnowszej książce pt. „Mock ludzkie zoo”.  


  Marek Krajewski Honorowy Obywatel Miasta Darłowa napisał 16 bestselerowych powieści kryminalnych i jeszcze kilku jest współautorem.  Wrocławianin z urodzenia, miłośnik Lwowa i Darłowa, doktor nauk humanistycznych,  filolog klasyczny znawca łaciny i filozofii stoickiej wymyślił nowy kierunek literacki zwany retro- kryminałem. Twórczość  Marka Krajewskiego trafiła nie tylko pod strzechy, ale również do bibliotek intelektualistów, a powołani do życia i wykreowani przez niego super detektywi znajdują się na piedestale literatury kryminalnej. Gdyby doszło do intelektualnego pojedynku Mocka i Popielskiego np. z Sherlokiem Holmsem  czy Herkulesem Poirotem to na pewno zwyciężyliby bohaterowie Marka Krajewskiego.

  Nasz wspaniały gość jest pedantem i perfekcjonistą w każdym calu dbający o szczegóły i historyczne realia swoich pasjonujących utworów.  W sensacyjnej powieści  Mock ludzkie zoo” autor wiezie nas z Wrocławia do afrykańskiego piekielnego Kamerunu, gdzie zaskakują nas  okrutne szokujące zwyczaje oraz mroczne i tajemnicze procedery sprzed ponad stu lat.  

  Na spotkanie z poczytnym autorem kryminałów retro przybyli m.in. Cezary Łazarewicz, laureat tegorocznej Nagrody Literackiej NIKE oraz burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Z wielką dumą gratulowano pochodzącemu z Darłowa  Cezaremu Łazarewiczowi  tak zaszczytnego wyróżnienia za  książkę reportażową pt. "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka". Obaj pisarze znają się od lat, głównie z Festiwali Media i Sztuka oraz Darłowskich Spotkań  Literackich o Tematyce Kryminalnej.

   

  autor: Leszek Walkiewicz
   

   

   

  Polecamy

  Reklamy  //