Poniedziałek, 16 lipca, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli ,   osób online: 32    


Stanisław Gawłowski

 • Powiększ zdjęcie
 • Działalność społeczno-polityczną rozpoczął w wieku 19 lat wstępując w 1987 r. do Ruchu Wolność i Pokój. W 1988 r. został członkiem antykomunistycznej Konfederacji Polski Niepodległej. W 1989 roku został współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Darłowie, a wkrótce założycielem i członkiem zarządu stowarzyszenia "Darłowski Klub Samorządowy".

  W 1994 roku został wybrany radnym Rady Miejskiej w Darłowie i jednocześnie członkiem Zarządu Miasta Darłowa. Dwa lata później, w wieku 28 lat, został zastępcą burmistrza Darłowa. W 1998 r. został radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego - był - Przewodniczącym Komisji Turystyki i Kultury Fizycznej. W związku z wotum nieufności mieszkańców wobec rady Gminy - premier Jerzy Buzek powołał go na Zarządcę Komisarycznego Gminy Mielno. Od 2002 roku był zastępcą prezydenta miasta Koszalina - odpowiadał za sprawy związane z gospodarką komunalną, ochronę środowiska, sport, kulturę oraz sprawy społeczne, a także nadzorował pracę wydziału komunikacji. W 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany posłem V kadencji w okręgu koszalińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski, tym razem VI kadencji. 

  Od 16 listopada 2007 roku do 15 czerwca 2015 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. 25 października 2015 r. zdobył w 40. okręgu wyborczym 14 264 głosów, zostając tym samym posłem na VII kadencję Sejmu RP. 


  Jest współorganizatorem powołania Krajowej Izby Gospodarki Odpadami działającej od 2004 roku.  Data i miejsce urodzenia: 27.XI.1968, Brzeg
  Stan cywilny: żonaty
  Wykształcenie: wyższe, dr ekonomii
  Zainteresowania i hobby: polityka, ekonomia, żeglarstwo


   

   

  źródło: www.stanislawgawlowski.pl
  Polecamy

  Reklamy  //